Śmierć stanęła przy drodze. W wypadkach zginęło tam wiele osób

Dzisiaj po południu kierowcy jadący drogą krajową nr 12, mogli koło Chełma dostrzec leżący obok jezdni czarny worek, oraz śmierć stojącą nad ofiarą wypadku drogowego. Wszystko w miejscu, gdzie bardzo często dochodzi do wypadków.

Odcinek drogi krajowej nr 12 przed Chełmem od lat słynie z licznych, często tragicznych w skutkach wypadków. Główną przyczyną zdarzeń w tym miejscu jest nieprawidłowe wyprzedzanie i wymijanie pojazdów. Dlatego też nieprzypadkowo to właśnie w tym miejscu zorganizowano kolejny happening, który miał wstrząsnąć kierowcami.

Piątkowa akcja zorganizowana przez Jakuba Kursę, Przemysława Szczuckiego Automobilklub Chełmski i policję miała wpłynąć na kierowców, by widząc tragiczne skutki wypadku zastanowili się nad swoim postępowaniem na drodze. Głównie aby zwracali uwagę na bezpieczną jazdę, stosowali się do przepisów ruchu drogowego oraz do oznakowania zarówno poziomego jak i pionowego. Wszystko to wpłynie nie tylko na bezpieczeństwo ich samych, lecz także innych uczestników ruchu drogowego. Kolejnym celem happeningu było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w tym miejscu.

Pomysłodawcą tej nietypowej akcji, która została zorganizowana już po raz drugi, jest Jakub Kursa. – W ciągu ubiegłego roku zginęło na krajowej 12 bardzo dużo kierowców. Dlatego wpadłem na pomysł, żeby zrobić tego typu akcję. Chodziło żeby pokazać kierowcom, iż szybką jazdą szkodzą sami sobie, gdyż może to doprowadzić do kalectwa lub śmierci. Widok wypadku i leżących obok zwłok z pewnością nie jest przyjemny – wyjaśniał nam podczas pierwszej akcji Jakub.

Organizatorzy mają nadzieję, że choć przez pewien czas, ten widok jaki zauważyli na poboczu pozostanie w ich pamięci i zastanowią się czym może zakończyć się szaleńcza jazda. – Dziękuje serdecznie chełmskiej drogówce, Tomaszowi Błaziakowi naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, Panu Prezesowi Grzegorzowi Gorczycy z Automobilklubu Chełmskiego za pomoc w przeprowadzeniu akcji – dodał Jakub Kursa.
(fot. Jakub Kursa)
2016-10-28 20:50:48

14 komentarzy

 1. Mógł ktoś ją rozjechać i by był spokój ; )

 2. No ta….. jak nie wypadek, to zawał.

 3. dosłownie jak wczasy pod gruszą, czas do emeryturki sobie leci pilnując jakiejś kukły… a Podatnik będzie utrzymywał potem takich darmozjadów do końca życia…

 4. Śmierć w butach NIKE dobre dobre

 5. Żelazna logika – w miejscu szczególnie niebezpiecznym postaw coś, co będzie skutecznie odwracało uwagę od drogi…

 6. tu zwolni , a dalej dociśnie i co ma byc to będzie

 7. śmierć jak z bajki,nosi nike

 8. Co roku to jest, każdy w okolicy to już zna. Przydało by się coś innego.

  • „…..została zorganizowana już po raz drugi……” Faktycznie co roku to jest.. i tylko mieszkańcy tamtędy przejeżdżają. W przyszłym roku nieboszczyka wypożyczą; pasuje?

   • Akcja ze śmiercią jest po raz drugi. W latach wcześniejszych leżały czarne worki z wystającymi kończynami przy rondach, i to powodowało taka ilość stłuczek z zagapienia że chyba w końcu z tego zrezygnowali

 9. Lepiej zadziałby rozbite np Audi ku przestrodze. Każdy szybki i wściekły miszcz prostej najbardziej boi się zadrapania swojego turbodiesla, a nie że kogoś zabije.

 10. Każdy ma swój sposób na poprawę bezpieczenstwa.Nie każdy jednak jest w stanie poświęcić trochę swojego czasu i coś dobrego zrobić. Brawo dla Automobilkubu.

 11. przy rozbitym audi zatrzymywali by się handlarze i pytali czy za stówke i złomowanie pójdzie a za miesiąc jako bezwypadek od, emerytowanego pastora z Bawarii,za 9999

 12. Ludzie liczy sie gest i zaangazowanie młodych ludzi i policji. zamknijcie swoje mordy bo kto wie moze bedziesz nastepny w wypadku w ktorym zginiesz i wtedy nie bedzie ci do smiechu ani twojej rodzinie. powinnismy wspierac takie akcje a nie wysmiewac!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7586zł 0.08%
  • GBP 5.0221zł 0.24%
  • EUR 4.4742zł 0.07%
  • CHF 4.1353zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach