690 680 960

Śmierć 17-letniej Patrycji wywołała ogromne poruszenie. Kierowca audi nie pójdzie do więzienia

Wokół tego wypadku od samego początku było bardzo głośno. Mieszkańcy obawiając się matactwa, pisali nawet do Zbigniewa Ziobry. Ostatecznie kierowca auta, jak też ofiara zostali uznani za współwinnych zdarzenia.

Zakończyło się postępowanie sądowe w sprawie głośnego wypadku, jaki miał miejsce 10 grudnia 2016 roku w Siennicy Różanej w powiecie krasnostawskim. W sobotni wieczór, na przebiegającej przez miejscowość drodze, samochód osobowy potrącił przechodzącą przez jezdnię 17-latkę. Nastolatka doznała poważnych obrażeń ciała w wyniku czego poniosła śmierć na miejscu.

Zdarzenie to od początku wywołało wśród mieszkańców ogromne oburzenie. Wiadomo było bowiem, że kierujący audi 22-latek jechał o wiele za szybko. Jak kierowca wyjaśniał w trakcie śledztwa, tuż przed zdarzeniem miał jechać na światłach drogowych, zmienił je na mijania, gdy z naprzeciwka nadjeżdżał inny samochód. Po wyminięciu się z tym autem, zauważył tuż przed maską przechodzącą przez jezdnię osobę. Tłumaczył, że nie miał kiedy zareagować.

Ustalenia śledczych potwierdziły to, że Marcin S. nie dostosował się do obowiązującego w terenie zabudowanym ograniczenia prędkości, poruszając się o wiele za szybko. 22-latkowi przedstawiono zarzuty świadomego przekroczenia prędkości oraz nieumyślnego spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił też składanie dodatkowych wyjaśnień w tej sprawie.

Wśród mieszkańców zawrzało, kiedy po miejscowości zaczęły krążyć doniesienia, że w prowadzone śledztwo ktoś próbuje ingerować. Wtedy rodzina wystosowała list otwarty do Zbigniewa Ziobry. Wskazywano w nim na fakt, iż kierowca jest synem radnego, który prywatnie ma przyjaźnić się z Wójtem oraz Starostą. Dodatkowo Starosta wraz z Wójtem mieli odwiedzać właścicieli domostw zlokalizowanych w pobliżu miejsca zdarzenia i „doradzać im”, aby ci nie zgłaszali się na policję, i nie zeznawali w tej sprawie.

Wskazywano również, że oprócz kierowcy w samochodzie byli jeszcze pasażerowie. Osoby, które tuż po wypadku wybiegły na ulicę, miały widzieć 4 lub 5 pasażerów wysiadających z pojazdu. Do tego wśród mieszkańców krąży informacja, iż kierowcą mogła być zupełnie inna osoba, dokładnie brat Marcina S., który tego samego dnia miał spożywać alkohol i odwozić kompanów wspólnej imprezy do domów. w tej sprawie przesłuchanych zostało około 50 osób, jednak zawarte w liście zarzuty nie zostały potwierdzone
Dodatkowo śledztwo nadzorowała Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Zwrócono również uwagę na kilkaset komentarzy autorstwa jednej osoby pod naszymi artykułami na temat wypadku. Osoba ta usilnie broniła kierowcy, starając się uwiarygodnić winę 17-latki. Tą sprawą również zainteresowali się śledczy.

Prokuratura zleciła szereg czynności w tej sprawie, jednak najważniejsze okazały się opinie biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Na podstawie pozostawionych na jezdni śladów, uszkodzeń pojazdu oraz obrażeń poszkodowanej potwierdził, że kierowca audi jechał o wiele za szybko, niż można na tym odcinku. Biegły ustalił dodatkowo, że 17-latka wchodząc na jezdnię nie zachowała ostrożności.

Dlatego też sąd uznał, że zarówno kierowca, jak i piesza swoim postępowaniem przyczynili się do tragicznego wypadku. Ostatecznie skazał Marcina S. na karę 12 miesięcy pozbawienia wolności, zawieszając wykonanie kary na okres próby wynoszący trzy lata. Dodatkowo ma on zapłacić grzywnę w wysokości 3 tys. zł a także pokryć koszty sądowe wynoszące blisko 10 tys. zł. Przez najbliższe sześć lat mężczyzna nie będzie mógł też wsiadać za kierownicę pojazdów mechanicznych.

(fot. policja)
2018-09-10 22:08:22

157 komentarzy

 1. Cudownie. Chłopak jechał za szybko ale przecie to dziewczyna wbiegła pod koła. Sprawiedliwie.

  • To, że chłopak tylko „jechał za szybko” kosztowało życie człowieka. A mówiąc inaczej, czyjaś zabawa samochodzikiem i uczynienie sobie toru wyścigowego przez środek wsi kosztowało życie niepełnoletniej dziewczyny.

   • Franiu, to, że dziewczyna nie żyje to jej i jej matki wina, matka wmówiła jej (co zresztą nawet po jej śmierci twierdzi) że mogła przejść choć przepisy są jednoznaczne, a ona mając te 17 lat nie miała na tyle rozumu żeby nawet pomijając przepisy przepuścić samochód. I jest jak jest.

  • Owszem.
   Gdyby nie „wbiegła pod koła” to by przeżyła.
   ale także:
   Gdyby nie „jechał za szybko” to: uniknął by potrącenia albo potrącenie skończyłoby się sinikami czy gipsem.

   Oba te czynniki doprowadziły do wypadku. W jakim stopniu – to już subiektywna ocena.

   Pierwszy sprawca i zarazem ofiara – poniosła karę, najwyższą, niewspółmierną do winy + to co przeszła i nadal przechodzi rodzina ofiary.
   Drugi sprawca – zawiasy i kilka tysięcy grzywny.

   Wg mnie – także subiektywnie – zawiasy to fikcyjna kara. A te kilka tysięcy grzywny to on powinien zapłacić za przekroczenie prędkości nawet gdyby do żadnego wypadku nie doszło.
   Kara ma również odstraszać, a wyrok sądu brzmi: „jeżeli po pijaku nie przejedziesz dziecka na pasach to nic Ci nie grozi”.
   Uzasadnienie wyroku:
   „W pobliżu nie ma darmowego toru wyścigowego, a młodzież musi się gdzieś wyszaleć.”

 2. Ateista Antykomunista

  Zabije gnój komuś dziecko na terenie zabudowanym i dostanie 1 rok w zawieszeniu na 3 lata czyli nic. 3000zł grzywny? Ciekawe czy ktoś by zabił panu sędziemu dziecko i dał mu 3000zł jak by zareagował? Te 3000zł niech sobie wysoki sąd zwinie w rulon i włoży tam gdzie słońce nie dochodzi. No widać w tym kraju jak się zna starostę czy wójta można zabijać ludzi w terenie zabudowanym. Synek kurator sądowy zrobił sobie rajd na moro gdzie poturbował osoby no i oczywiście orzeczenie przez sąd że niepoczytalny. Widać „kasta na telefon” ma się dobrze. Prokurator, sędzia, adwokat to jest zorganizowana grupa przestępcza. Wiem że łatwo mówić ale radzę rodzinie zmarłej nagłaśniać sprawę. Niech zaczną ludzi traktować równo albo będzie jak nieraz w historii bywało że prości ludzie rozniosą elity na strzępy. Nie ma tak że jednego za 50zł wsadza się do więzienia a panu sędziemu się przykleja do łapki i jest ok.

  • Wlezie gnojówa (posługując się twoim językiem) komuś pod koła wbrew przepisom, i rodzinka robi szum i szuka winnych zamiast pokornie przyznać że źle zrobiła. Nie nauczyła matka że trzeba przestrzegać przepisów to niech teraz nie żali się wszędzie i nie szuka kozła ofiarnego, tylko w lustro spojrzy jak chce zobaczyć odpowiedzialną za to osobę,. Niech nie kraczą wszyscy którzy mają interes żeby robić szum że to dlatego że ktoś jest kimś, nie wierzę też w te brednie co to niby wójt nakłaniał kogoś do fałszywych zeznań. To wszystko jest pomówieniem i za to powinni pociągnąć do odpowiedzialności tych, co te plotki rozgłaszają. A powyższy komentarz wypadało by złożyć odpowiednim organom do prowadzenia czynności.

   • Ateista Antykomunista

    A składaj. Masz rodzinę w PSL to na pewno mnie skarzą. Tylko synek jakiegoś kumosza zabije w terenie zabudowanym bo z pewnością jechał zgodnie z przepisami 50km/h. Wysoki sąd tym wyrokiem napluł rodzinie ofiary w twarz. Za zabicie samochodem na terenie zabudowanym powinno być bezwzględne więzienie.

    • Bezczelny jesteś, mam nadzieję, że odpowiednie osoby zrobią użytek z twoich komentarzy. Sprawczyni sama napluła w twarz matce, która sama twierdzi, że miała prawo przejść, więc tak zrobiła, posłuszna mamusi córun ia. Mamusia powinna być zadowolona, czemu więc wszystkich wkoło oskarża? Za włażenie pod koła karę sama sobie wyznaczyła, a poszkodowany przez nią kierowca nie miał zarzutu zabójstwa, on jedynie przekroczył prędkość i gdyby nie wlazła pod koła nic by się nie stało.

 3. Ślusarczyk Piotr

  Te obiektyw zmieniłeś nicka i znowu opluwasz. Kiedyś byłeś Ktosiem. Pamiętaj, że wiemy kim jesteś bo zostały ustalone twoje personalia i to dwukrotnie się okazało, że to ty piszesz. Rodzina prawdopodobnie pozwie cie do sądu to jest kwestia czasu. Jeśli znów się okaże że trzeci raz to ty to masz zwyczajnie przesrane…

  • A kim ty jesteś człowieczku? Za prawdę nic nie grozi, w przeciwieństwie do pomówień i kłamstw za które doskonale wiesz kto jest skazany, jakiś mieszkaniec wyżej napisał coś na ten temat….

 4. PRZECIEZ TEN GNOJA JECHAŁ DUŻO O DUŻO ZA SZYBKO! ! I TO JEST STWIERDZONE. WIEC WINA JEST EWIDENTNA. POCO BRONIĆ GO? TA DZIWCZYNA JUZ SIE NIE OBRONI JEST NA TAMTYM ŚWIECIE!!!! A ON ZYJE. WIEC POWINIEN PONIESC KARE MOIM ZDANIEM MUSI!!!!

  • Jego winą jest przekroczenie prędkości, a winę za to, że dziewczyna nie żyje ponosi ona sama, wlazła pod samochód choć przepisy nakazują przepuścić pojazdy poza przejściem dla pieszych, nieważne ile mają na liczniku. Dlaczego kierowca ma ponosić karę za głupotę dziewczyny? Za przekroczenie prędkości grozi mandat, a za włażenie pod koła bezmyślnie kończy się tak jak ona.

 5. Szwagier Paderyszczyka siory Mańki brat rodzony

  Jeszcze nigdy nie przeczytałem tyłu komentarzy, dzięki obiektyw, bo to tylko z Twojej głupoty. Weź od początku przeczytaj wszystkie swoje komentarze, puknij się mądrym palcem, w popieprzony łeb, albo nie użyj młotka. I skończ te swoje wypociny.

  • Ale mądrością się popisałeś! Konkret jakiś może czy tylko stek bzdur potrafisz? Łeb popieprzony to ty masz, sam się puknij młotkiem może echo w mózgownicy ci odpowie.

   • Zgadzam sie ze szwagrem a ty smieciu niebron zabójcy

    • Śmieciu nie pomawiaj kogoś o to, czego nawet prokurator nie zarzucił, no chyba że masz ochotę jak pseudoredaktorek na wyrok za pomówienia i kłamstwa.

     • Sąd orzekł współwinę. Potrafisz zrozumieć co w artykule napisano? Dociera to do ciebie, czy masz zbyt małą ogniskową? Po setkach komentarzy nieuznających winy kierowcy, trudno ci się przyznać do błędu? Lepiej zamilcz i nie pogrążaj się dalej.

 6. Obiektyw jestes z rodziny tego smecia zabójcy i pierdzielisz karmazony te same w kazdej swojej wypowiedzi

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas