690 680 960

Ważna informacja dla kierowców. Planowane utrudnienia w ruchu na ulicach Lublina

W najbliższy piątek i sobotę na niektórych ulicach Lublina wystąpią utrudnienia z przejazdem. W rejonie przebudowy skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową nastąpi zmiana organizacji ruchu.

Informacja o utrudnieniach w ruchu w dniu 14 września 2018 r.

– ulicami Starego Miasta przejdzie procesja z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego w ramach uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy wieczornej o godz. 17.00, wierni przejdą ulicami: z Bazyliki – ul. Złotą – Rynek – ul. Grodzką – na Plac po Farze. Na Placu po Farze odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne.

– przemarsz uczestników 79 Rocznicy Obrony Lublina z kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka przy al. Kraśnickiej 76 pod pomnik ,,Obrońców Lublina 1939 roku” przy ul. Zana. Wierni wyjadą z kościoła przy al. Kraśnickiej 76 o godz. 11.00 ulicami: ul. Bohaterów Monte Cassino, ul. Krasińskiego, ul. Struga ( pod prąd ), ul. Zana. Ruch drogowy w czasie przemarszu będzie całkowicie wstrzymany na czas niezbędny do przejścia uczestników uroczystości na trasie tego przejścia. Organizatorzy przewidują ok. 400 uczestników.

– przejście kolumny pieszej dzieci i młodzieży z kościoła Najświętszego Serca Jezusowego przy Kunickiego 128 do budynku Szkoły przy ul. Róży Wiatrów 9 w Lublinie w związku z uroczystościami związanymi z nadaniem nowego imienia Szkoły Podstawowej nr 40 w Lublinie. Przemarsz kolumny uczniów odbędzie się w godzinach 10.30 – 11.15 z kościoła, ulicami: ul. Kunickiego, ul. Mickiewicza, ul. Dunikowskiego, ul. Herberta, ul. Róży Wiatrów na teren Szkoły Podstawowej nr 40. Kolumna uczestników poruszać się będzie jednym pasem ruchu. Na trasie przemarszu w miejscu skrzyżowań ulic wstrzymany będzie ruch pojazdów na czas niezbędny do przejścia uczestników uroczystości, których przewidywana ilość to ok. 250 osób.

Z kolei w najbliższą sobotę wieczorem wprowadzone zostaną zmiany w tymczasowej organizacji ruchu funkcjonującej na przebudowie skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową. Będą one polegały na:

– przeniesienie ruchu w obu kierunkach na nowo budowaną, północną jezdnię ul. Krochmalnej (po stronie Lubelskiego Klubu Jeździeckiego)
– skomunikowaniu wyżej wymienionej jezdni z istniejącą ul. Krochmalną poprzez ul. Ciepłą oraz ul. Betonową i ul. Włościańską
– skierowanie pojazdów o masie powyżej 3,5t na objazd ul. Nadbystrzycką i ul. Muzyczną

Istniejące, tymczasowe skrzyżowanie ul. Krochmalnej z ul. Diamentową będzie funkcjonowało na identycznych zasadach, ale zmieni swoją lokalizację. Kierowcy jadący od strony skrzyżowania ul. Jana Pawła II z ul. Nadbystrzycką przejadą na nowo budowaną, północną jezdnie ul. Krochmalnej przewiązką, która funkcjonuje między tymże skrzyżowaniem a wiaduktami.

Następnie na wysokości budowanych estakad relacje zostaną rozdzielone. Na pasie na wprost zostaną ci jadący do ul. Diamentowej, z lewoskrętu będą korzystali ci jadący w kierunku Dworca PKP. Dalej objazd będzie prowadził ul. Ciepłą do ul. Betonowej. Ta ostatnia będzie funkcjonowała jako jednokierunkowa na odcinku między ul. Ciepłą a ul. Krochmalną.

W odwrotnym kierunku, czyli od Dworca PKP w stronę ul. Jana Pawła II kierowcy będą skręcać w ul. Włościańską, którą dojadą do ul. Ciepłej a dalej do jezdni ul. Krochmalnej biegnącej wzdłuż LKJ. Ul. Włościańska tak samo jak ul. Betonowa będzie jednokierunkowa, z zachowaniem relacji od ul. Krochmalnej do ul. Ciepłej. Zachowany zostanie zakaz skrętu dla jadących od strony Dworca PKP w kierunku dzielnicy Wrotków, czyli z ul. Ciepłej nie będzie możliwości skrętu w lewo w kierunku ul. Diamentowej.

Tak jak obecnie z tego zakazu zwolnione będą wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej. Jadący od strony wiaduktu kolejowego będą poruszali się łącznicą, z której będą mogli skręcić w prawo w ul. Ciepłą i kontynuować jazdę w stronę Dworca PKP lub jechać prosto w kierunku ul. Nadbystrzyckiej i ul. Jana Pawła II.

Ruch pieszy i rowerowy również zostanie przeniesiony i pokierowany po stronie LKJ. Ciągi częściowo są już wykonane z kruszywa i na tyle szerokie, że powinny pomieścić obie grupy użytkowników.

Przystanek komunikacji miejskiej dla jadących w stronę Dworca PKP zostanie zorganizowany na wysokości podpór budowanych estakad, przed skrętem w ul. Ciepłą. Pomiędzy opisywanym przystankiem, a tym dla jadących w stronę ul. Jana Pawła II będzie przejście dla pieszych.

Opisana organizacja ruchu będzie dotyczyła wyłącznie pojazdów o masie do 3,5 t oraz pojazdów komunikacji miejskiej. Cięższe pojazdy zostaną skierowane w ul. Nadbystrzycką i ul. Muzyczną.

Powodem wprowadzanych zmian jest przystąpienie wykonawcy do rozbiórki jezdni ul. Krochmalnej biegnącej wzdłuż boiska, następie budowy nowej konstrukcji jezdni i łącznicy.

2018-09-10 21:26:09
(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. Zmienili imię szkoły miała być lawina dotacji a teraz proszą rodziców o dolozenie się do wora bo brak kasy nawet na zmianę imienia na elewacji ,zaraz będzie składka na zmianę pieczątek

  2. Myślałem, ze już gorzej nie będzie. Ale jak ciężarówki skierują na Nadbystrzycką/Muzyczną i wrócą studenci może być armagedon :/

  3. Lublin miasto BUSPASÓW. Drodzy koledzy dopiero się zdziwicie jak oddadzą do użytku wiadukt na Diamentowej. Na papierze wygląda że ma być lepiej, w rzeczywistości będzie to mała Moskwa w której powrót do domu z ciężkiej pracy to 4godz. Zapraszam do komentarza.

  4. Urzędnicy nawet proponują inne trasy na mieście, aby unikać korków http://www.zdm.lublin.eu/?p=4896

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin