Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Skuterem po chodniku. „Dostawcy jedzenia na skuterach przeginają” (wideo)

W ostatnim czasie otrzymujemy sygnały dotyczące dość ryzykownego zachowania dostawców jedzenia na terenie Lublina. Chodzi mianowicie o osoby jeżdżące skuterami po chodnikach.

Na problem zwrócił uwagę m.in. jeden z mieszkańców ul. Kunickiego, który przesłał nam nagranie, na którym widać osobę jadącą skuterem po chodniku. Jak nam przekazał Czytelnik, był to dostawca jedzenia, który wybrał dość ryzykowny sposób przemieszczania się.

Wcześniej również otrzymywaliśmy informacje w tej sprawie, jednak bez zdjęć czy nagrań. Przekazywano nam, że dochodzi czasami do sytuacji, kiedy osoby dostarczające jedzenie, jeżdżą na jednośladach pomiędzy pieszymi.

Należy przypomnieć, że takie zachowanie jest dość ryzykowne i może być przyczyną wypadku z udziałem pieszego, ale co najważniejsze, osobie jeżdżącej skuterem po chodniku grozi wysoki mandat, nawet do 3000 zł.

(fot. wideo nadesłane)

15 komentarzy

 1. Pewnie rowerem też jeździ po chodniku, weszło mu w krew (za to przepisy w d..).

 2. Smacznej kawusi – J…..Ć kapusi !

 3. Notorycznie jeżdżą kładką nad Solidarności na wysokości Lidla – pewnie z Maczka na Czechów, raz mało zawału nie dostałem jak mnie tam raz mijał gość na skuterze, cisnął ile fabryka dała

  • Krzysztof Muszczyk

   Potwierdzam, częsty widok w tamtym miejscu. Niektórzy z tych pysznych peel to chyba niedoszli kaskaderzy – widziałem kilka razy jak z dużych schodów w blokowych prześwitach zjeżdżali.

 4. A jak robią to ludzie rowerami to wg służb jest ok

 5. Hulajnogą elektryczną tez nie wolno jeździć po chodniku a jeżdżą i to z duża większa prędkością i nikt z tym nic nie robi.

  • Można chodnikiem jesli na jezdni dozwolona prędkość jest wiecej niż 30 i nie ma DDR, ALE nie moze jechać szybciej niż prędkość pieszego a to niestety fikcja w praktyce. Na jezdni czy na DDR hulajnogą można jechań nie więcej niż 20/godz to też raczej fikcja w praktyce.

 6. a ja myślałem ,że wszytkim wolno oprócz aut , ciche przyzwolenie , karać karać karać

 7. Niestety od ubiegłego roku wolno.

  Sytuacja wygląda tak, że hulajnogą sprzed 2021, rozpędzającą się do 50 km/h, wolno, a już rowerem nie.
  Inna sprawa, że jak hulajnoga ma siedzenie, to już nie jest hulajnogą tylko motorowerem – a sporo się widuje na chodnikach i takich z siedzeniem (za to bez rejestracji).
  Te z „Pyszne” przynajmniej oficjalnie zarejestrowane są jako motorowery… wystarczy zrobić dwa zdjęcia takiemu piratowi drogowemu, wysłać na stopagresjidrogowej(at)lu(kropeczka)policja(kropeczka)gov(kropeczka)pl i już dojdą „kto i kiedy” pewnie.

 8. A się kurde narobiło co?

 9. Do swojej bazy na skrzyżowaniu Narutowicza z okopowa wjeżdżają po chodniku, po pasach dla pieszych, między ludźmi…dziki Wschód…a strazaki miejscy udają że nie widzą…

 10. Mandaty po 3000 zl to by kazdy dawal im za to przejada kilka metrow pustym chodnikiem o 22 w deszczu zeby szybciej wykonac swoja prace a napiwku to nikt nawet zlotowki nieda

Z kraju