Skoda zderzyła się z łosiem. Trzy osoby zostały poszkodowane, jedna była uwięziona we wraku auta (zdjęcia)

Tuż przed jadące auto wyszedł łoś. Kierowcy nie udało się zatrzymać pojazdu i doszło do zderzenia. Trzy osoby trafiły do szpitala, łoś zaś padł.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 22:30 w miejscowości Kamionka w powiecie lubartowskim. Na drodze powiatowej z Lubartowa do Michowa samochód osobowy zderzył się z łosiem. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierowca skody jechał od strony Kamionki w kierunku Michowa. W pewnym momencie na jezdnię, tuż przed nadjeżdżające auto wszedł łoś. Pomimo gwałtownego hamowania, kierowcy nie udało się zatrzymać pojazdu i doszło do zderzenia.

Skodą podróżowały cztery osoby. Trzy z nich samodzielnie zdołały opuścić pojazd, jedna została uwięziona. Aby ją ewakuować, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu ratownictwa drogowego. Trzy osoby doznały obrażeń ciała i przetransportowano je do szpitala.

Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Przez kilkadziesiąt minut droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana.

 

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Szybciej zap….ie szkoda łosia

  • … i może by wyhamował jak by pan Stasio ABSu nie odłączył…
   bo przecież kiedyś auta nie miały tego i było a teraz się tylko to psuje…

  • Czasem przejeżdżam przez lasy janowskie w kierunku Rzeszowa. Długi odcinek przez lasy, droga prosta. Oficjalnie do 90km/h. Nigdy nie przekraczam 70km/h (przeważnie jadę wieczorem). Natomiast, prędkość, jaką tam niektórzy rozwijają przeraża. A tam jest pełno zwierzyny. Sarny na poboczach widzi się często. Ale każdy potem zdziwiony, że akurat jemu przez maskę wyskoczyła kupa sierści. Nawet przy tych 70km/h nie uniknie się wypadku, jak się ma pecha, le skutki będą niewielkie. Przy 120km/h już mogą być trupy. Łosia nie licząc….

 2. po długości drogi hamowania widać, że połykacz asfaltu wolno nie jechał !!!
  Ale łosia szkoda, tego zwierzaka oczywiście.

 3. Nie przyjemna sytuacja szkoda ludzi i zwierzęcia

 4. też jestem ciekawa z jaką prędkością poruszała się skoda? Jak kierowca ma odrobinę wyobraźni to wie,że w nocy zwierzyna łazi po drogach. Łosia zabił i sam ledwo uszedł z życiem

 5. Lubię Swoją Wieś

  łoś nie wysłał łosiowi że będzie przechodził przez jezdnię w lesie, łoś II powinien byc w beemie E36 lpg lat 25

 6. Wygląda że Skoda też padła

 7. chodząca wspak

  wynik „testu łosia” w warunkach rzeczywistych : NEGATYWNY

 8. dziwią mnie te komentarze bo chyba nie mieliście bezpośredniej „przyjemności” jak bezpośrednio przed maskę wskakuje wam zwierze z krzaków przydrożnych ciekaw jestem czy byście się zatrzymali mając 5 – 10 metrów przed sobą zwierzę

 9. Droga ekspresowa, biały dzień, piękna pogoda. Prędkość dopuszczalna 120km/h, prędkość faktyczna ok. 100km/h. I wyskakuje sarna zza barier. Czyja wina? Na szczęście tylko straty materialne. Ale mogło być dużo gorzej. Zarządca drogi nie poczuwa się do odpowiedzialnosci….

 10. Lepiej się zastanówcie co piszecie w tych komentarzach bo raczej wątpię że ktoś z was by chciał się znaleźć w takiej sytuacji. Nie byliście przy tym więc nie wiecie jak było. A jeśli są tutaj jakieś cwaniaczki co lubią się pośmiać z ludzkiej krzywdy to niech się ujawnią wtedy może będziemy mogli się pośmiać z waszej krzywdy.

 11. W nocy na trasach przebiegających przez lasy nigdy nie przekraczam 60-tki a inni mnie wyprzedzają i później się dziwią, że zwierzak im wszedł na maskę. Z jaką prędkością musiał jechać ten wariat ze skody aby doprowadzić do takich uszkodzeń samochodu? Wcale minie żal ludzi, bo mają rozum i trzeba myśleć, co innego pięknego łosia.

 12. Gruby tam.nie ma lasu. Nieopodal są domostwa.
  Łoś może wyskoczyć każdemu, to zrzadzenie losu.
  Czytam te komentarze i zastanawiam się, czy wwzyscy z Was jeżdżą przepisowo. Czy ktoś z Was zastanowił się nad tym, że jedna z tych osób walczy o życie? Czy domyślacie sie, że te komentarze może czytać rodzina?
  Nie broniąc nikogo, polska zawiść i #wszystkowiemnajlepiej bierze górę. Trochę empatii.

 13. Widać po śladach hamowania wolno nie jechał

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach