690 680 960

Siostrzytów: Razem pili i razem wracali samochodami

Policjanci z Piask zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy postanowili po alkoholu wsiąść za kierownicę. Obaj razem pili a potem wracali samochodami do domu.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w miejscowości Siostrzytów w gminie Trawniki. Policjanci z Piask zauważyli dwa pojazdy, dziwnie poruszające się po drodze. Sposób jazdy wzbudził podejrzenia mundurowych. Obu kierowców zatrzymano  więc do kontroli. Jeden z kierujących zanim zdecydował się zatrzymać przejechał jeszcze kilkaset metrów, pomimo dawanych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Jeden z mężczyzn po zatrzymaniu pojazdu próbował zbiec do pobliskiego budynku, co zostało mu skutecznie przez uniemożliwione.

Podejrzenia policjantów okazały się uzasadnione, gdyż badanie trzeźwości starszego z mężczyzn kierującego samochodem audi wykazało ponad 1,5 promila alkoholu, a blisko 0,8 promila u próbującego ucieczki kierowcy mercedesa. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym okazało się dodatkowo, iż 69-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami samochodowymi.

Obaj za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

2015-10-02 17:39:08
(fot. ilustr. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. co zostało mu skutecznie przez uniemożliwione.

  2. nie ma jak to policja z piask tylko dziadków umia łapać młodych sie boja podejść jak to miało miejsce w parku w piaskach

  3. A jaka jest przyczyna braku uprawnień u 69-latka tak z ciekawości spytam, bo opcji jest wiele.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku