690 680 960

Silnie wieje nad regionem. Połamane drzewa, zerwane linie energetyczne

Przez cały dzień silne wieje nad całym naszym regionem. W wielu miejscach wiatr łamie konary i wywraca drzewa. Sporo interwencji mają strażacy i energetycy.

Wichury, jakie od rana występują w naszym regionie przysporzyły sporo pracy strażakom i energetykom oraz spowodowały wiele utrudnień w ruchu na drogach. Maksymalne porywy wiatru, jakie zanotowano w województwie lubelskim wyniosły 65 km/h w Radawcu i Terespolu, 68 km/h w Zamościu i 76 km/h we Włodawie.

Strażacy przez cały dzień zanotowali już kilkadziesiąt interwencji. W rejonie Lublina powalone drzewa usuwano m.in. w Krzczonowie i Osmolicach w rejonie Mejznerzyna i Jeziorzan w powiecie lubartowskim czy też w samym Lublinie na ul. Krężnickiej czy też Grenadierów. Na jednym z bloków na Felinie wiatr zerwał blachę na dachu. Z kolei w powiecie bialskim drzewa i konary usuwano w Wólce Plebańskiej, Wisznicach i Motwicy. W Zaczopkach i Cieleśnicy ruch blokowało po kilka wywróconych drzew.

Na szczęście nie zanotowano żadnych przypadków, by ktokolwiek odniósł obrażenia. W kilku miejscach uszkodzone przez spadające konary zostały linie energetyczne. Jak nas poinformowano, nie są to duże awarie i pracownicy pogotowia energetycznego usuwają je na bieżąco.

Silny wiatr związany jest z przechodzącym przez Polskę frontem atmosferycznym i niżem. Jednak jak zapewniają meteorolodzy, najgorsze już za nami. Najsilniejsze podmuchy już minęły, teraz przez najbliższe godziny będzie wiało coraz słabiej. Jutro wiatr ma ustać całkowicie.

(fot. archiwum – zdjęcie ilustracyjne)
2015-11-08 19:11:42

5 komentarzy

  1. normalnie tragedia xx1 wieku brak pradu mam male dzieci piec na dmuchawe zadnego swiatla a pan z pog. energ. ze jest cieplo nie musze palic w piecu lodowka wytrzyma wiec pytam po h[]a place za prad ze jest ok. ale niech mi powie kiedy bedzie a nie [] ze ktos tez nie ma

  2. to jest cwaniactwo zawodowe dyspozytorow wszelkiej energii robia z ludzi glupkow choc nie wiedza ze oni nimi sa wyrazy wspolczucia dla ich rodzin

  3. przynajmniej Kraków odetchnie..

    • A co mnie Kraków obchodzi jak w Lublinie korki na Sowińskiego? Mogło chociaż z połowę niedojdów wywiać z miasta inspiracji. Panie Prezydencie Miasta. Skoro nie możecie wyremontować kładki bo nie wasza, to wybudujcie drugą! Na utrzymanie Areny więcej wydajecie niż budowa nowej kładki by kosztowała. Przebudowy Sowińskiego w najbliższych latach nie przewidujecie, bo protesty mieszkańców i ekologów, to chociaż nową kładkę postawcie.

  4. Bo to ” Wiatr Odnowy” jest.

Kursy walut

  • USD 4.348zł 0.51%
  • GBP 5.3595zł -0.03%
  • EUR 4.7089zł -0.15%
  • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas