Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Sieć marketów budowlanych wyremontuje dach ośrodka dla dzieci w Kraśniku

Sieć marketów OBI od początku wojny na Ukrainie podjęła szereg inicjatyw, dających wsparcie potrzebującym. Udało się zrealizować ponad 50 różnych inicjatyw na rzecz uchodźców, w szczególności nakierowanych na pomoc dzieciom. OBI odpowiedziało na najpilniejszą potrzebę Wioski SOS w Kraśniku, przekazując ponad 240 tys. zł na remont dachu budynku, gdzie obecnie przebywa 29 osób z Ukrainy, w tym 17 dzieci.

Remontowi zostanie poddany dach jednego z budynków w Wiosce Dziecięcej w Kraśniku, w którym ze względu na sytuację w Ukrainie łączne zamieszkało 17 dzieci i 12 opiekunów. Przekazane przez OBI środki zostaną wykorzystane na zakup materiałów oraz pokryją koszt prac remontowych.

– W związku z wojną na terenie Ukrainy, otrzymujemy wiele próśb o udzielnie wsparcia. Udało się nam już wiele zrobić i odpowiedzieć doraźnie na bieżące potrzeby. W niesienie pomocy mocno zaangażowali się nasi pracownicy realizując lokalne działania. Jednocześnie chcemy działać długofalowo. Aby nasze działania były maksymalnie skuteczne, zdecydowaliśmy się w pierwszym kroku na koncentrację możliwości i współpracę z wyspecjalizowaną organizacją, wspierającą aktywnie naszych sąsiadów z Ukrainy. Postanowiliśmy pomóc Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce i Wiosce w Kraśniku, gdzie schronienie znalazły dzieci, które doświadczyły wojny. To dopiero pierwszy krok. Już niebawem planujemy rozszerzyć naszą współpracę ze Stowarzyszeniem, tak aby długofalowo wspierać dzieci w potrzebie, również te z Ukrainy – powiedział Adam Rosiński, prezes zarządu OBI Polska.

W lokalną koordynację działań włączył się dedykowany zespół z Marketu OBI w Lublinie. W jego skład którego wchodzą Marcin Olęderek – Dyrektor Marketu, oraz Michał Szalast – Koordynator ds. Relacji z Klientem i Usług. Dbają oni o potrzeby placówki i jej podopiecznych oraz wesprą proces wymiany dachu.

– W czasach wojny w Ukrainie każda pomoc jest ważna, zwłaszcza dla najmłodszych, którzy z dnia na dzień musieli opuścić swoje domy w ojczystym kraju. Na szczęście znaleźli oni schronienie m.in. w SOS Wiosce Dziecięcej w Kraśniku. W OBI dom ma dla nas szczególne znaczenie, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy pomóc i sfinansujemy kompleksową wymianę dachu budynku, który stał się teraz drugim domem dla prawie 30 osób z Ukrainy – powiedział Marcin Olęderek, Dyrektor Marketu OBI w Lublinie.

Planowany remont jest kontynuacją wymiany starych, wymagających pilnej wymiany dachów budynków w SOS Wiosce Dziecięcej w Kraśniku. Obecnie odnawiany jest dach budynku, w którym mieszka jedna z rodzin z Ukrainy – osiem osób, w tym pięcioro dzieci, oraz mieści się sala rekreacyjna, gdzie odbywają się zajęcia grupowe dla najmłodszych.

– Do wymiany został nam już tylko jeden dach budynku. Niestety to koszt rzędu 240 tys. zł, dlatego potrzebowaliśmy dodatkowego wsparcia finansowego. Jesteśmy wdzięczni OBI za udzieloną pomoc i ich zaangażowanie – powiedział Dariusz Krysiak Dyrektor SOS Wiosek Dziecięcych w Kraśniku.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym i zagrożonym utratą opieki rodziców, przygotowując je do dorosłego, samodzielnego życia. Tworzone są dla nich rodzinne formy opieki zastępczej, zwane „SOS Wioskami Dziecięcymi”, gdzie dostają dom i bezpieczeństwo. W Polsce Stowarzyszanie działa od 1984 roku i funkcjonują cztery Wioski – w Biłgoraju, Siedlcach, Karlinie i Kraśniku. Od pierwszych dni wojny polski oddział przejął opiekę również nad dziećmi ukraińskimi.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

Autor: redakcja

6 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Ponad 240 tys. zł na remont dachu budynku !!!
  To ten dach będzie kryty pozłacaną blachą jak nie przykładając ruskie cerkwie w Moskwie ???

 2. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Ponad 240 tys. zł na remont dachu budynku… z czego płace dla pracowników za pracę 200 tys., a 40 materiały.
  Czy odwrotnie ?

 3. No jak słudzy to słudzy.

 4. Wierna słuchaczka Radia Ma wieprzową twarz

  Jak skończą ten remont, to niech wezwą fachowca od odczyniania guseł i czarów-marów z umoczonym w stosownej wodzie pędzelkiem z wiórek.
  Inaczej przy najbliższej burzy piorun z jasnego nieba pierdyknie i remont mus będzie zaczynać od nowa…

 5. A morawiecki z sasinem się śmieją

 6. w Kraśniku i do tego na dachu toż to obowiązkowo w durszlaku !

Z kraju