Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Sezon zimowych kąpieli rozpoczęty. Kilkadziesiąt osób wskoczyło do jeziora (zdjęcia)

Tradycją już jest, że członkowie grupy Morsujący Firlej wszystkie większe wydarzenia spędzają w wodzie. Tym razem uczcili w ten sposób Święto Niepodległości. Było to jednocześnie rozpoczęcie sezonu zimowego.

W sobotę 11 listopada członkowie grupy Morsujący Firlej postanowili uczcić Święto Niepodległości kąpielą w jeziorze. W wydarzeniu wzięło udział około 80 osób, oprócz morsów przybyło na nie również wielu gości, w tym przedstawiciele klubu Kra – Biszcza.

Wszyscy spotkali się na Ośrodku GOSIR w Firleju, następnie wyposażeni w biało czerwone barwy wyruszyli w marsz wokół jeziora Firlej i zapalili znicz pod Pomnikiem 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Po powrocie odbyła się kąpiel rozpoczynająca jednocześnie nowy sezon morsowy.

Jak podkreślają miłośnicy tego typu aktywności, początek listopada to idealny czas na to, by rozpocząć przyzwyczajanie organizmu do lodowatych kąpieli.

Po kąpieli wszyscy udali się na integrację przy ognisku, na który oprócz kiełbasek, przygotowano pyszny bigos, świeżonkę, zupę grochową oraz krem z dynii. Powodzeniem również cieszył się domowy smalec, wędliny oraz ciasta.

Autor: redakcja

12 komentarzy

  1. zaczęło się……

  2. Ło to plemników się narobiło w tej wodzie

  3. NA MORSOWANIE JEST ZBYT UPALNIE XDD

  4. Firlej chemicznie jest o 470% zanieczyszczony niż zalew zemborzycki . Chemicznie.

  5. 470% bardziej

  6. No to w niedzielę czy 11 listopada???

  7. dobrze że wisielski nie widzi tak bez kagańców xD

  8. Ryb i żab nie pobudzili? Dobra zaprawa przy dzisiejszym chłodzie. Zimno konserwuje 🙂

  9. Jeszcze ciepło to się można zamoczyć.

Dodaj komentarz