690 680 960

Setki osób wzięło udział w Biegach Powiatowych w Krzczonowie

Kilkaset osób biegało dzisiaj po drogach w gminie Krzczonów. Wystartowały 44 sztafety, w tym 38 szkolnych i 6 samorządowych oraz ponad sto osób w biegu głównym.

Niedzielne Biegi Powiatowe były już piątą edycją tej popularnej wśród miłośników biegania imprezy sportowej. Tym razem Powiat Lubelski zorganizował ją wspólnie z Gminą Krzczonów, Wojewódzkim Zrzeszeniem Ludowych Zespołów Sportowych oraz Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym. Biegacze mieli do pokonania 2,5 kilometrową trasę z Walentynowa do Krzczonowa.

Najliczniejszą reprezentację miały gimnazja, które zgłosiły 12 sztafet chłopców i 15 dziewcząt. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych do rywalizacji przystąpiło 11 reprezentacji, w tym 6 sztafet męskich i 5 żeńskich, a wśród ekip samorządowych znalazły się zespoły z urzędów gmin w Bełżycach, Głusku, Zakrzewie i Krzczonowie oraz ze Starostwa Powiatowego w Lublinie i Urzędu Miasta Lublin.

Wśród samorządowców najszybsza byłą sztafeta Urzędu Miasta Lublin, drugie miejsce zajęło Starostwo Powiatowe w Lublinie zaś trzecie Urząd Gminy Głusk. Powiatowe Biegi Uliczne „Biegaj z nami” połączone były z oficjalnym otwarciem przebudowanej niedawno drogi powiatowej Walentynów – Pamięcin – Pustelnik w gminie Krzczonów.

(fot. lublin112)
2015-10-04 17:52:25

3 komentarze

  1. kto wygrał?

  2. a ja na drugim miejscu byłem

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie