690 680 960

Samorząd województwa organizuje turniej piłki nożnej. Najlepsi pojadą na mundial w Rosji

Bilety na mecz polskiej reprezentacji, która podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej zagra w Wołgogradzie z Japonią, będą nagrodami dla zwycięzców turnieju, jaki organizuje marszałek województwa lubelskiego. Do tego dochodzi oczywiście transport na miejsce.

W marcu i kwietniu odbędą się rozgrywki w ramach organizowanego przez Samorząd Województwa Lubelskiego turnieju piłki nożnej. Przeznaczony on jest dla amatorskich drużyn z naszego regionu, zarówno młodzieżowych jak też takich, mających zawodników w znacznie starszym wieku. Zwycięskie drużyny otrzymają w nagrodę wyjazd na mecz polskiej reprezentacji z Japonią, w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Spotkanie to odbędzie się 28 czerwca w Wołgogradzie.

– Chcemy by turniej był piłkarskim świętem nas wszystkich. W tym roku kibicujemy biało-czerwonym, ich udział w Mundialu to prezent dla nas na 100-lecie odzyskania niepodległości. Chcemy przyczynić się do popularyzacji piłki nożnej w naszym województwie. Dziękuje prezesowi PZPN za umożliwienie zakupu 40 biletów dla 3 drużyn, które wyłonimy w turnieju piłkarskim. Turniej będzie skierowany do młodzieży w wieku szkolnym i old boyów – wyjaśnia Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Obecnie trwają przygotowania do turnieju, tworzony jest też regulamin. Potrwa to jeszcze około dwóch tygodni, wtedy to uruchomiona zostanie rejestracja dla drużyn chętnych wziąć udział w turnieju. Zwycięskie drużyny pojadą na Mundial, przy czym Samorząd Województwa Lubelskiego nie tylko ufunduje bilety na mecz, lecz także pokryje koszty transportu oraz zakwaterowania na miejscu.

(fot. lubsport)
2018-02-11 12:38:17

3 komentarze

  1. Miałem okazję być w Wołgogradzie jest tam chyba najwiekszy pomnik na świecie poświęcony żołnierzom II wojny ś. Napewno wiekszy niż Statuła Wolności.

  2. to byl obronca ?

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin