Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nożownik zatrzymany po pościgu. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Początkowo była to bójka dwóch mężczyzn. Potem jeden zaczął drugiemu zadawać ciosy nożem. Na widok policji rzucił się do ucieczki. Zatrzymano go po bezpośrednim pościgu.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę przy ul. Wierzbowej w Łęcznej. Po godzinie 3 w nocy mieszkańcy okolicznych bloków zaniepokojeni dochodzącymi z zewnątrz odgłosami powiadomili policję o bójce w rejonie jednego ze sklepów. Brało w niej udział dwóch mężczyzn. Dyżurny na miejsce natychmiast skierował znajdujący się najbliżej patrol.

Gdy funkcjonariusze dojechali, dostrzegli jak jeden z mężczyzn zadaje drugiemu ciosy nożem. Na widok policjantów rzucił się do ucieczki, w trakcie której po drodze wyrzucał posiadane przez siebie noże. Funkcjonariusze ruszyli za nim i po trwającym kilkaset metrów bezpośrednim pościgu, nożownik został zatrzymany.

Poszkodowanemu została udzielona pomoc medyczna, następnie 37-letni mieszkaniec Łęcznej został przetransportowany do szpitala. Miał liczne rany kłute na całym ciele. Sprawca, którym okazał się 41-letni mieszkaniec Łęcznej trafił do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Sprawą zajęła się prokuratura, do której dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony. Po przesłuchaniu i postawieniu zarzutów 41-latek trafi do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Cały czas trwa też ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

60

(fot. policja)
2018-02-11 13:05:22

12 komentarzy

 1. „Początkowo była to niewinna bójka dwóch mężczyzn” – że co?

 2. to lyczna nalezy do lublina?? jakas nowa dzielnica czy coos?? patrz tagi..

 3. Prawdopodobnie uratowali mu życie.

 4. Mnie zastanawia inna sprawa – zbój ma 2 promile w żyłach, a nasi bohaterscy policjanci zatrzymali go dopiero po kilkuset metrowym pościgu…
  Ciśnie się pytanie – ile w promili żyłach mieli owi dzielni policjanci

  • Nie przesadzaj.
   Pewnie u niektórych w tym kraju 0,2% to stan fizjologiczny, gorzej by funkcjonował poniżej tej wartości, niż powyżej.
   A policja teraz jest od wycinania konfetii i przypinania sobie anielskich skrzydełek, na ćwiczenia kondycyjne może im już zabraknąć czasu i ochoty po takiej służbie.

 5. W Łęcznej takie buraki nauczone że wszystko pod nos podane bo mamusia w domu a tata górnik

 6. Doktor Zoidberg

  Typo powinien dostać 25 bez możliwości na warunkowe.