Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sami zaczęli zbierać pieniądze na budowę drogi. Ich starania zostały docenione (zdjęcia)

Po tym, jak mieszkańcy wygospodarowali środki na stworzenie projektu przebudowy biegnącej przez wieś drogi, gmina znalazła środki na właściwe prace. Wczoraj droga została uroczyście oddana do użytku.

Mieszkańcy małej miejscowości Koszoły w gminie Łomazy od lat narzekali na stan drogi prowadzącej w kierunku Janówki i Wólki Kościeniewickiej. Postanowili nie czekać latami na rozpoczęcie jej remontu, tylko sami przystąpili do działania. Z funduszu sołeckiego przeznaczyli 10 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej. To zaś stało się motorem do dalszych działań ze strony samorządowców.

Gmina ze swojej strony zarezerwowała w budżecie ponad 400 tys. zł na przebudowę drogi, na pozostałą kwotę uzyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Latem ogłoszony został przetarg a w poniedziałek nastąpiło oficjalne otwarcie przebudowanej drogi. Oprócz mieszkańców w wydarzeniu wzięli udział m.in. wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk i wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski.

Przebudowa 1,2 km odcinka drogi przyczyniła się do znaczącej poprawy i zwiększenia dostępności transportowej oraz poprawy warunków świadczenia usług związanych z przewozem towarów i pasażerów pomiędzy gminami Łomazy i Piszczac. Dzięki realizacji zadania powstało też nowoczesne i bezpieczne dla uczestników ruchu połączenie komunikacyjne pomiędzy tymi gminami.

Mieszkańcy, choć niezwykle zadowoleni z nowej drogi liczą, że zostanie ona wydłużona w kierunku Piszczaca. Obecnie kończy się na granicy obu gmin. Jednak zadanie to należy już do władz sąsiedniej gminy.

Sami zaczęli zbierać pieniądze na budowę drogi. Ich starania zostały docenione (zdjęcia)

Sami zaczęli zbierać pieniądze na budowę drogi. Ich starania zostały docenione (zdjęcia)

Sami zaczęli zbierać pieniądze na budowę drogi. Ich starania zostały docenione (zdjęcia)

Sami zaczęli zbierać pieniądze na budowę drogi. Ich starania zostały docenione (zdjęcia)
(fot. UW)

15 komentarzy

 1. Co tam robił ksiądz? Z kolędy wracał?

 2. Wszystko pięknie tylko poco ten ksiądz? Niech lepiej zajmie się sprawami koscioła a nie pcha się do polityki

 3. A co wam księciunio przeszkadza? Na ostatnią drogę jeszcze skomleć będziecie żeby was prześwięcił jak już wszystko was tutaj zawiedzie. Nerwa to prędzej powinno się łapać na polityków wypinających pierś na ordery, zwłaszcza za robotę w której nawet koniuszka palca nie umoczyli.

 4. Już hejt na księdza, oto obraz tolerancji dzieci lub wnuków służbistów z PRL-u. :-/

  • Jaki hejt? Przecież to zwykłe pytania, do szkoły lepiej wróć bo nic nie wyniosłeś/aś.

  • Odezwał się nawrócony postkomunista.

  • człowiek z sypialni

   Polska jak na razie jest krajem świeckim, więc mi np. przeszkadza.

   • Świecka to jest Francja. Tego samego pragniesz? Polska od wieków jest krajem katolickim i taki chwast jak ty i tobie podobni tego nie zmienią. Jakoś nie protestowałeś, gdy ksiądz brał udział i przemawiał na manifestacji przed Ratuszem po śmierci Adamowicza. Teraz kozak jesteś?

    • Mowa nienawiści, zgłoszone do prokuratore.

     • Ty masz tak od urodzenia czy od przegranych wyborów przez PO/PSL trzy lata temu? Podaj zapisy ustawy definiujące określenie „mowa nienawiści” Jak napiszę, że twoja facyjata przypomina mi szympansa, to to też mowa nienawiści czy moje obiektywne odczucie?

 5. człowiek z sypialni

  Obecność czarnoksiężnika – obowiązkowa.

 6. Ludzie w kosmos latają a tu: walka, wyzwiska i to w obronie szamana……..

 7. Święty Krzysztofie, patronie kierowców, czuwaj aby wszyscy bezpiecznie wracali do swoich najbliższych.

Wiadomości z info112