690 680 960

Rzucił się na policjanta, chciał odebrać mu broń. Padł strzał (zdjęcia)

Zaledwie miesiąc cieszył się wolnością mieszkaniec Lublina, który po sześcioletnim pobycie w więzieniu zaatakował policjanta chcąc odebrać mu broń. Teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w ubiegły weekend rzucił się na jednego z funkcjonariuszy i usiłował odebrać mu broń. Wszystko zaczęło się od awantury domowej. Mieszkanka ul. Motorowej na Tatarach prosiła o pomoc funkcjonariuszy, gdyż jej 20-letni partner zachowywał się wobec niej agresywnie.

Mundurowi postanowili wyprowadzić agresora z mieszkania. Wtedy ten zauważył swoich kolegów i zaczął wołać by mu pomogli. Trzech młodych mężczyzn ruszyło w kierunku funkcjonariuszy żądając, aby uwolnili zatrzymanego. Jeden z nich rzucił się na funkcjonariusza z przedmiotem przypominającym paralizator i usiłował mu odebrać broń służbową. Policjanci wezwali pomoc i oddali strzał ostrzegawczy. Wtedy mężczyźni rzucili się do ucieczki w głąb osiedla.

Natychmiast ruszyły ich poszukiwania. Policjanci z komendy miejskiej i kryminalni z VI komisariatu niebawem ustalili mężczyznę, który dokonał czynnej napaści na funkcjonariusza. Aby wejść do niego do mieszkania konieczna była pomoc strażaków. Okazało się bowiem, że nie był on już taki odważny i ukrył się w specjalnej skrytce umiejscowionej za jedną z szafek.

 

 

Wczoraj podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Potem trafił do sądu, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyzna był już wielokrotnie karany za różnego rodzaju przestępstwa, w tym włamania, przestępstwa narkotykowe a także za czynną napaść na funkcjonariusza. Pod koniec listopada wyszedł z więzienia, w którym spędził blisko 6 lat. Teraz grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

 


(fot. lublin112.pl, policja)

28 komentarzy

  1. Ale jakim trzeba być dzbanem, zeby tak na własne życzenie skopać sobie życie …
    Niech go zamknął na maksymalny wymiar. Jest jakaś szansa, że tam zdechnie.

  2. Ajak mam dla takiego smiecia o wiele wiele lepsze lokum zamiast trzymac darmozjada przez kolejne kilka lat to wyslac do pracy w kopalni.lub kamienilomach jak czyniono.za ,PRL tam.nie bylo opierdalanki za obywatelska kase

  3. Obywatel taki jak Ty

    Je…na patologia. Ten strzał ostrzegawczy powinien być w skroń.

  4. mogli oddać strzał ostrzegawczy w potylice tych cwaniaczków nikt byy nie płakał

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!