690 680 960

Ryki: Kradł młotki z domków letniskowych

Ryccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który specjalizował się w kradzieży młotków. Poszkodowani wycenili straty działalnością złodzieja na ponad 2 tys. złotych.

Mężczyzna włamywał się do domków letniskowych w okresie od marca do kwietnia, na terenie miasta i gminy Ryki. Sprawca wybijał szyby lub wyłamywał drzwi. Łupem rabusia padały jedynie…młotki różnej wagi i wielkości. Pomimo, że w pomieszczeniach były przedmioty bardziej wartościowe, mężczyzna zabierał tylko młotki. Poszkodowani wycenili straty na ponad 2 tys. złotych.

– Ryccy policjanci mimo niewielkiej ilości pozostawionych przez sprawcę śladów, poszukiwali włamywacza. Ich działania przyniosły skutek. Funkcjonariusze ustalili sprawcę, który został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Okazał się nim 40-latek z gm. Ryki. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów, które powróciły do właścicieli – informuje podkom. Jacek Wójcik z ryckiej Policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Zastosowano wobec niego policyjny dozór.

– W miejscu zamieszkania sprawcy policjanci ujawnili także blisko 5 gramów suszu roślinnego, który okazał się marihuaną – dodaje podkom. Jacek Wójcik.

40-latek za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2016-05-03 11:00:24
(fot. Policja Ryki)

16 komentarzy

  1. Powinien zapłacić za wyrządzone straty i być wypuszczony, albo trafić na obserwacje psychiatryczną, anie 10 lat puchy i go utrzymywać za jakąś pokręconą akcje

  2. Kradl mlotki by inne kradzieze sobie nimi ze lba wybijac

  3. Co za młotek…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku