Nie tylko samochody na targach motoryzacyjnych. Przygotowano sporo atrakcyjnych pokazów

Już w najbliższy weekend w Lublinie odbędą się targi motoryzacyjne Moto Session 2016. Na zwiedzających będą czekały liczne atrakcje, nowości motoryzacyjne, ekskluzywne i unikatowe pojazdy, strefa motorsport jak i branżowe ciekawostki. Nie zabraknie licznych konkursów oraz ekstremalnych pokazów.

Na targach będzie można spotkać dwoje wyjątkowych gości: Królową Polskiego Driftu Karolinę Pilarczyk oraz uczestnika Rajdu Dakar Jakuba Piątka. Karolina Pilarczyk jest jedyną licencjonowaną drifterką w Polsce. Posiada licencję King of Europe, King of Asia i PFD, startuje w zawodach driftingowych na całym świecie. Przyjedzie do Lublina razem ze swoim najnowszym samochodem „Silvette Predator”, którego premiera odbyła się w kwietniu br. Duet został okrzyknięty mianem „Piękna i Bestia”, wzbudzając wszędzie bardzo duże zainteresowanie.

Z kolei Kuba Piatek jest zawodnikiem Orlen Team. Jego przygoda z motorami zaczęła się dość wcześnie, bo w wieku 3 lat miał już swój pierwszy motocykl. Gdy miał jedenaście lat, udało mu się zdać egzamin na licencję sportową i rozpocząć starty w poważniejszych imprezach. Na początku były to Mistrzostwa Strefy, później Mistrzostwa Polski, aż po Mistrzostwa Europy. Jest laureatem Akademii Orlen Teamu, uczestnikiem Rajdu Dakar. Kuba Piątek jest również pierwszym w historii Polakiem, który wygrał rajd Faraonów – 3. rundę motocyklowych Mistrzostw Świata w rajdach Cross Country.

Na targach Moto Session nie zabraknie również ekstremalnych pokazów. W akcji na motocyklu zobaczymy Damiana Sałamaja, który zaprezentuje swoje umiejętności. Będzie także można wsiąść na fotel pasażera do Drift Taxi. Za sterami pojazdów znajdą się licencjonowani zawodnicy driftingowi Wojciech i Dawid Sposób. Wojciech Sposób to jeden z pierwszych licencjonowanych zawodników driftingowych w Polsce, posiadający również międzynarodową licencje IDS, właściciel i założyciel Polskiej Akademii Driftu, instruktor od 10 lat, bardzo mocno związany z driftingiem. Dawid Sposób, syn Wojtka Sposoba, obecnie najmłodszy, bo 15 letni licencjonowany zawodnik driftingowy w Polsce i Europie.

Ciekawą propozycją będzie pokaz driftu na trajce, który zapewni Trike Garage. Jest to połączenie klasycznej trajki do driftu z silnikiem spalinowym o mocy 6,5 KM, co daje niesłychane możliwości jazdy w terenie zarówno płaskim jak i górzystym oraz pozwala na wykonywanie niezliczonej ilości ewolucji i figur. Widzów zaciekawią z pewnością również polscy motodesignerzy, którzy dzielą się swoją pasją do designu i motoryzacji. Wśród nich będą: Michał Koziołek – właściciel firmy wskrzeszającej polską motoryzację, pasjonat polskiej motoryzacji, budowniczy samochodu New Warsaw, Ryszard Szymański- właściciel Szymański Design, zaprojektował modele Alfa Romeo, nowe wersje CWS Pionier oraz Mikrusa oraz Paweł Breshke Czyżewski – lokalny lider motodesign’u, ma on na swoim koncie projekty dla Bugatti czy Delahaye.

Polskie Stowarzyszenie Wrak Race, organizator wyścigów Wrak Atak w Lublinie, zapewni atrakcje w postaci Wrak Demolki i Wrak Painting. Przed halą A odbędzie się spektakularny pokaz niszczenia wraków. Z kolei na stoisku w hali C, najmłodsi będą mogli dać upust swojej twórczości i pomalować wrak samochodu. Odbędzie się również konkurs, w którym do wygrania będzie samochód przygotowany do udziału w wyścigu Wrak Atak.

Ceny biletówq na Targi Motoryzacyjne Moto Session 2016 wynoszą: bilet normalny – 13 zł, bilet ulgowy – 10 zł. Niebawem będziemy mieli dla was zaproszenia na tą motoryzacyjną imprezę.

Portal lublin112.pl jest medialnym partnerem imprezy. Szukajcie na targach naszego stoiska.

(fot. lublin112)
2016-05-02 22:07:44

Zobacz również

5 komentarzy

 1. moc 6,5 KM? coś nie chalo

 2. 13 zł bilet??!! Grubo…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online