Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszyły przygotowania do budowy parku handlowego na Węglinie. Jednocześnie komornik licytuje sąsiednie grunty

Spółka Węglin Retail Park ruszyła z kompletowaniem dokumentów i pozwoleń niezbędnych do rozpoczęcia budowy parku handlowego przy ul. Gęsiej. Znajdujące się obok tereny inwestycyjne jak też drogi, które również należą do Interbudu, trafiły zaś na licytację komorniczą.

Do Urzędu Miasta w Lublinie wpłynął wniosek w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanego parku handlowego w rejonie ul. Jana Pawła II, Gęsiej i al. Kraśnickiej w Lublinie. Chodzi o teren, gdzie zlokalizowane są już m.in. Agata Meble, Selgros, Bricoman czy McDonald’s. Jak już informowaliśmy, budowę obiektu handlowego z przeznaczeniem na wynajem zapowiedziała spółka Węglin Retail Park. Miasto wszczęło już postępowanie w tej sprawie występując jednocześnie o opinię do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz Dyrektora Zarządu Zlewni Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.

Przed laty na tym terenie planowano budowę największej galerii handlowej we wschodniej Polsce. Interbud zakupił teren, jednak z inwestycji nic nie wyszło. Ostatecznie teren został podzielony i na poszczególnych działkach powstały oddzielne obiekty handlowe a także stacja paliw oraz biurowiec. Obecnie trwa budowa drugiego budynku biurowego. Inwestor planowanego parku handlowego, czyli Węglin Retail Park, to również spółka zależna od lubelskiego Interbudu.

Jednocześnie zaplanowana została licytacja komornicza pozostałych niezabudowanych jeszcze działek na tym terenie, które należą do Interbudu. Łącznie chodzi o 1,1849 ha, z czego 8607 m2 to teren inwestycyjny. Pozostałą cześć stanowi droga wewnętrzna wraz z rondem, oświetleniem i oznakowaniem. Komornik wycenił ten teren na 7,2 mln zł, chce zaś za niego uzyskać minimum 5,4 mln zł.

(fot. Google Street View)

11 komentarzy

 1. MAŁO, MAŁO, MAŁO, WINCY I WINCY niedługo osiedla będą wyburzać i stawiać „parki handlowe” tylko po jaki WÓJ czy CH. J a się pytam ? Jak za 2 lata kolejny 19 lockdown będzie z powodu 137 mutacji wirusa chińskiego
  A Makrela już zaciera łapy i liczy hajs jaki zarobi na głupich polaczkach

 2. Ciekawe jakie sklepy będą… pewnie media expert, bo najbliższy w tarasach zamkowych.

 3. Gęś na podwójnym smalcu ?

  Komornictwo to swietny zawod. Nikt ich nie lubi? To nie prawda. Warto zakumplowac sie z komornikiem.
  Jezeli masz dlugi to komornik jest idealnym czlowiekiem do egzekwowania naleznosci.

 4. Park handlowy? Raczej parking z możliwością zakupienia czegoś. Jeżeli parkingi zajmują 80% terenu to jak to można inaczej nazwać.
  Tak samo należałoby nazywać pobliskie nowe „osiedla mieszkaniowe”, tj. parking z funkcją mieszkania, ale już bez możliwości dojścia pieszego do tego mieszkania.

  • O co Ci znowu chodzi? Jak za duży parking to ci nie pasuje, a jak za mały, bo ludzie nie maja gdzie zostawić samochodu, szukają miejsca gdzie popadnie też źle. Zdecyduj się w końcu.

 5. w lublinie jest tak mało galerii, że na pewno kolejna się przyda.

Z kraju