Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ruszyły prace przy budowie obwodnicy Kołbieli. Droga ekspresowa S17 Lublin – Warszawa nabiera kształtów

Dzisiaj po południu, z udziałem Ministra Infrastruktury, odbyło się oficjalne rozpoczęcie prac przy budowie obwodnicy Kołbieli. To newralgiczne miejsce na trasie Lublin – Warszawa będzie można pokonać bez stania w korkach w IV kwartale 2019 roku.

W czwartek odbyło się symboliczne wbicie łopat, którym zainaugurowano rozpoczęcie prac na ostatnim z siedmiu odcinków S17 pomiędzy węzłem Lubelska a węzłem Kurów Zachód. Oprócz przedstawicieli wykonawcy i inwestora, w wydarzeniu wziął udział Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zezwolenie na budowę liczącego 8,7 km odcinka wydał w maju wojewoda mazowiecki.

Obecnie trwa odhumusowanie terenu, odbywają się prace archeologiczne i rozpoczyna się budowa obiektów inżynierskich. Całość realizuje w systemie „projektuj i buduj” firma Strabag. Prace ruszyły później niż początkowo było to planowane, ze względu na konieczność dokonania zmian w projekcie węzła Kołbiel. W ciągu przyszłej drogi krajowej nr 50 zamiast jednojezdniowego wiaduktu nad S17, zaprojektowano dwujezdniowy i zmieniono także kształt łącznic węzła. To przełożyło się na wydłużenie prac projektowych i późniejsze niż planowano złożenie wniosku o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Na dzień dzisiejszy w budowie jest w sumie ok. 95 km trasy łączącej Lublin z Warszawą. Najbardziej zaawansowane prace są na odcinku od Kurowa do Garwolina. Na kilku odcinkach kierowcy już korzystają z nowej betonowej trasy. Jak zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, trasa od węzła Kurów Zachód do Garwolina ma zostać ukończona w połowie przyszłego roku. Z kolei odcinek od Garwolina do węzła Lubelska w IV kwartale 2019. Na odcinek od węzła Lubelska do miejscowości Zakręt poczekamy do 2020 roku.

OBWODNICA KOŁBIELI

BUDOWA S17 KURÓW – RYKI

(fot. Krzysztof Nalewajko, lublin112)
2018-09-06 19:42:34

13 komentarzy

  1. Że żaden z tych tępych szpadli nie trafił na zapalnik bomby z 2WŚ Sweetfocia byłaby bardziej rozrywkowa 🙂

  2. W jakim celu ci państwo fotografują się z łopatami ?

  3. Dopóki PO rządzi Warszawą to nie będzie obwodnicy a obwodnica stolicy potrzebna była już co najmniej 20 lat temu.

  4. całe szczęście już emeryt

    No widać tą symbolikę. Dobrze że zdążyli przed wyborami….

  5. … a klecha nie pokropił łopat?

  6. tymi 7 szpadlami i w 9 osób to im ze 100 lat zajmie