Rusza wystawa wielkoformatowych zdjęć powiatu z lotu ptaka. Dotrze do każdej gminy

W najbliższy weekend, podczas Dni Mełgwi, odbędzie się premiera wystawy wielkoformatowych zdjęć powiatu świdnickiego, wykonanych z drona. Do września wystawa trafi do każdej z gmin powiatu.

Wystawa składa się z 9 wielkoformatowych fotografii, w rozmiarze ok. 3,5m x 1,7m, i będzie prezentowana mieszkańcom wszystkich pięciu gmin w okresie od czerwca do września. W każdej z gmin będziemy ona prezentowana podczas lokalnych imprez jak np. Trawnicka Zaciera, czy Festiwal Flaków w Piaskach, ale nie tylko. Wystawa zostanie w każdej gminie przynajmniej na kilka dni dłużej.

Zdjęcia przedstawiają gminy w szerokim planie i opatrzone są krótkim komentarzem z danymi statystycznymi typu: liczba ludności i ciekawostkami, np. pierwsza wzmianka w źródłach historycznych, czy turystyczne wyróżniki gminy. Na osobnych planszach zobaczyć można meandry Wieprza w gminie Trawniki, gdzie organizowane są spływy kajakowe, pokryte rzepakiem pola w okolicach Mełgwi, słynny na cały świat Ośrodek Praktyk Teatralnych w Gardzienicach oraz drogowy „ślimak” przy granicy Świdnika i Lublina.

Jak wyjaśnia Jakub Osina z zarządu powiatu świdnickiego, tę wyjątkową wystawę postanowiono zorganizować z kilku względów. Przede wszystkim dla samych mieszkańców naszego powiatu, którzy często nie mają informacji o zabytkach czy walorach przyrodniczych powiatu świdnickiego. Druga grupa, do której organizatorzy chcą dotrzeć to turyści, którzy odwiedzą organizowane przez gminy imprezy plenerowe. Relatywnie małe odległości w powiecie i dobre drogi pozwalają na wygodne zwiedzanie z siodełka rowerowego, albo za pomocą auta.

6062

(fot. nadesłane)
2018-06-01 08:23:00

Zobacz również

1 komentarz

 1. gdzie znajduje się obiekt z ostatniego zdjęcia? ktoś wie?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą