690 680 960

Nie żyje pieszy potrącony przez volkswagena

Wczoraj na drodze krajowej nr 2 doszło do tragicznego wypadku. Nie żyje mężczyzna potrącony przez volkswagena.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 22 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Rogoźniczka w powiecie bialskim. Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalili wstępnie, że 24-letni kierowca pojazdu osobowego marki Volkswagen potrącił pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię.

Do zdarzenia doszło w miejscu nieoświetlonym. W wyniku tego zdarzenia, 52-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska, poniósł śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem mężczyzna nie odniósł obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

68-127563

2018-06-01 09:22:00
(fot. Policja Biała Podlaska)

4 komentarze

 1. Kolejna ofiara lekceważenia przepisów. Jeden pomylił jezdnię z chodnikiem (zapomniał kamizelki odblaskowej), a drugi obszar zabudowany z autostradą. Godzina 22 to jeszcze 50km/h, a nie 60km/h.
  Pieszy spowodował wypadek, bo powinien ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom (jeżeli przechodził poza PdP). Ale za skutki wypadku odpowiada kierujący. Po to właśnie jest takie a nie inne ograniczenie prędkości w takich miejscach (obszarach zabudowanych – gdzie np. ludzie przechodzą przez jednię), żeby potracony miał szansę przeżyć.

  • Łatwiej zgonić na martwego, martwy się nie broni, adwokata nie weźmie.
   Jest rzeczą niepokojącą, że w statystykach wypadki śmiertelne z udziałem pieszych częściej powodują piesi, a wina w tych wypadkach z udziałem pieszych, w których pieszy miał szczęście przeżyć, częściej przypisywana jest kierującemu pojazdem.

   Nie odnoszę się do tego konkretnego wypadku, ale do widocznej od lat prawidłowości w statystykach KGP, które jakoś nikogo w Policji zdają się nie niepokoić.

  • Wow Franiu , jesteś lepszy niż policja masz fotoradar odczytujący prędkości ze zdjęć na portalu , czy wróżysz z fusów.

 2. Ludzie aż mi żal to czytać nie kierowca nie musiał przekroczyć prędkości. Wina pieszych jest prawie zawsze bo na 10 pieszych może 1 nosi odblaski … Trochę rozumu dla kierującego wystarczajacą karą będzie to że musi żyć z tym że zabil takiego pieszego który z nieba spadł ale jednak zostaje to w psychice. A co do prędkości było ciemno wytsraczy że jehal 50km.h a pieszy wyskoczył nim czlowiek zareaguje to będzie już za późno. Nie wiem co to za miejsce ale prawdę mówiąc na teren zabudowany mi to nie wygląda ale nie będę się udzielać bo nie wiem. Pozdrawiam

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie