690 680 960

Rusza szybkie połączenie autobusowe Czechowa z Czubami. Na początek będzie po kilka kursów

W przyszłym tygodniu w lubelskiej komunikacji miejskiej pojawi się linia nr 46. Będzie ona kursowała między granicami miasta na Węglinie i Choinach, jednak taką trasą, aby znacznie skrócić czas przejazdu.

W najbliższy poniedziałek, 20 grudnia, na ulice Lublina wyjedzie nowa linia komunikacji miejskiej. Chodzi o zapowiadane od dawna szybkie połączenie południowych i północnych dzielnic mieszkaniowych. Trasa została wyznaczona w taki sposób, aby pojazdy omijały najbardziej zakorkowane ulice a także centrum miasta, przez które to przejeżdża i tak duża liczba autobusów i trolejbusów. Skupiono się, aby pojazd łączył tzw. sypialnie miasta czyli szerokie kompleksy mieszkaniowe i osiedla zlokalizowane od Jana Pawła II, LSM, Czuby po Czechów.

Pojazdy będą wykorzystywały nowopowstałe węzły przesiadkowe. Chodzi o ten, wybudowany dwa lata temu na Choinach i pętlę, jaka powstała właśnie przy skrzyżowaniu al. Kraśnickiej i ul. Wróblej. Autobusy pojadą też skrajem Śródmieścia, z wykorzystaniem nowej infrastruktury komunikacyjno-drogowej. Trasa będzie przebiegać przez al. Kraśnicką, ul. Jana Pawła II, Filaretów, Głęboką, Sowińskiego, Poniatowskiego, Smorawińskiego, Kompozytorów Polskich, Elsnera i ul. Choiny.

Linia nr 46 będzie obsługiwana przez nowe elektryczne Solarisy. Częstotliwość kursowania została ustalona na co 40 minut. Jednak z linii skorzystać będzie można tylko w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Między godz. 6:50 a 9:30 z Choin wyjedzie pięć kursów a z Węglina cztery. Tak samo będzie w godz. od 14:00 do 17:00.

– Największe potoki pasażerskie w relacji Czuby – Czechów wykazano w okresach szczytowych. Stąd też w pierwszym etapie chcemy, aby zapewnienie obsługi komunikacyjnej nową relacją odbywało się w godzinach porannego i popołudniowego szczytu – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Przedstawiciele ZTM zapewniają jednak, że będą obserwować rozwój tej linii, gdyż ma ona wszelkie predyspozycje, aby stać
się w przyszłości trzonem – tzw. „kręgosłupem” komunikacyjnym miasta, czyli jedną z głównych linii. Dlatego też, jeżeli będzie duże zainteresowanie połączeniem, pojawią się na niej przegubowe autobusy, lub też zostanie zwiększona częstotliwość kursowania.

(fot. ZTM Lublin)

15 komentarzy

  1. W końcu!!!! szkoda ze trasa przebiega przez wszystkie najbardziej zatłoczone ulice miasta xD Ja nie wiem…w Krakowie działa szybka linia 50 trolejbusa która leci szybko nie zatrzymując się na wszystkich przystankach czemu u nas wszystko musi być 20lat do tyłu?

Kursy walut

  • USD 4.2559zł 0.75%
  • GBP 5.2567zł 0.55%
  • EUR 4.5376zł 0.34%
  • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas