Rusza przebudowa kolejnej linii kolejowej w naszym regionie. Pasażerowie przesiądą się do autobusów

Trwa przebudowa linii kolejowej z Lublina do Warszawy, jak też z Lublina do Stalowej Woli. W przyszłym tygodniu ruszy kolejna duża inwestycja kolejowa. Tym razem zajmą się trasą Terespol – Biała Podlaska.

W najbliższą niedzielę rozpocznie się przebudowa kolejnej w naszym regionie linii kolejowej. Tym razem chodzi o szlak łączący Terespol z Łukowem. Projekt zakłada kompleksową przebudowę stacji Biała Podlaska, Małaszewicze i Terespol. Zbudowane zostaną wyższe perony, które ułatwią pasażerom wsiadanie do pociągów. Do tego wiaty, nowe oświetlenie oraz wyraźne oznakowanie. Obiekty zostaną też dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwać będą kamery monitoringu.

Dodatkowo na stacji w Białej Podlaskiej wybudowane zostanie nowe przejście podziemne. W Terespolu zaś przebudowany będzie tunel dla pieszych, który stanie się bardziej funkcjonalny. Powstanie również nowy przystanek – Biała Podlaska Rozrządowa. Będą na nim dwa perony, wiaty, oświetlenie i pochylnie.

W ramach inwestycji w Białej Podlaskiej powstanie tunel drogowy, który zastąpi przejazd na ul. Lubelskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 812 prowadzącej w kierunku Wisznic. Wymieniony zostanie także most nad rzeką Rudką, dzięki czemu sprawniejszy będzie przejazd pociągów z większymi ładunkami. Na stacjach zostanie przebudowany układ torowy oraz 113 rozjazdów. W Terespolu wybudowane zostanie Lokalne Centrum Sterowania. Na 5 przejazdach kolejowo-drogowych wymieniona zostanie nawierzchnia i oświetlenie. Wszystko to znacznie usprawni przejazd pociągów międzynarodowych oraz regionalnych, poprawi także obsługę składów towarowych.

W trakcie prowadzonych prac konieczne będzie wprowadzenie czasowych zmian w organizacji ruchu pociągów. Od 11 marca aż do 29 kwietnia 2019 r. pasażerowie pociągów regionalnych na odcinku Chotyłów – Terespol i pociągów dalekobieżnych na odcinku Biała Podlaska – Terespol będą musieli korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Utrzymany zostanie jedynie ruch międzynarodowy oraz niezbędne przejazdy pociągów towarowych. Wartość projektu to ponad pół miliarda zł, prace mają się zakończyć w sierpniu 2020 roku. Wtedy to czas przejazdu między Białą Podlaską a Terespolem będzie krótszy, dzięki temu, że pociągi osobowe będą mogły jeździć z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h.

(fot. PKP PLK)
2018-03-07 18:15:30

Zobacz również

4 komentarze

  1. A kiedy tory na balladyny ?

  2. A kiedy bedzię remontowana zLublina do Wąchocka .

  3. Do Wlodawy zrobcie linie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew