690 680 960

Rusza ósma edycja plenerowego Kina Perła

W Lublinie, Zwierzyńcu, Warszawie, Łodzi, Opolu, Katowicach, Kielcach i Wrocławiu rozpoczną się seanse plenerowego kina Perła. Wstęp jest bezpłatny.

W piątek 8 czerwca startuje ósma edycja plenerowego Kina Perła. Tym razem lubelski festiwal kina na leżakach pojawi się w dziesięciu lokalizacjach w ośmiu miastach w Polsce. Tradycyjnie od czerwca do końca sierpnia, od środy do niedzieli odbywać się będą projekcje filmowe po zachodzie słońca. Wyjątkiem jest warszawski klub Miłość, który startuje 10 czerwca i seanse będzie można obejrzeć w niedziele, poniedziałki i wtorki.

Podobnie jak w poprzednich latach, na tegoroczną edycję Kina Perła składa się pięć bloków filmowych, emitowanych od środy do niedzieli. Każdy dzień to odrębny cykl, zebrane w nim filmy łączy myśl przewodnia, wyrażona za pomocą nazwy, czy też hasła wywoławczego.

W środy powraca cieszący się ogromną popularnością blok z miłością w tle: „To skomplikowane”. Setna rocznica uzyskania przez Polskę niepodległości oraz powiązana z nią setna rocznica przyznania prawa wyborczego dla kobiet, zachęciły do stworzenia dwóch bloków filmowych, ściśle nawiązujących do tych wydarzeń. I tak w czwartki zadebiutuje sekcja „Fight For Your Right”, na którą składają się filmy opowiadające o buncie i walce o – szeroko pojęte – prawa i przywileje.

Z kolei soboty to cykl „A to Polska właśnie”, czyli miks głośnych, popularnych bądź istotnych polskich filmów, zarówno poważnych, jak i komediowych. W piątki, po raz pierwszy w historii Kina Perła prezentowany będzie cykl zatytułowany „Strach się bać”, zawierający horrory i mocne thrillery. Filmowy tydzień zwyczajowo zamknie niedzielny cykl komediowy, „Świat się śmieje”. Wszystkie seanse rozpoczynać się będą po zachodzie słońca, ok. godziny 21.00, a wstęp będzie bezpłatny.

61

(fot. nadesłane materiały organizatorów)
2018-06-07 23:34:24

4 komentarze

  1. Bardziej beznadziejnych filmów nie mogli dać

    • Komentarze na lublin112 jak zwykle nie zawodzą. Powinni już dawno zamknąć tę sekcję, bo jej wartość to okrągłę zero

  2. „Wyjątkiem jest warszawski klub Miłość” i „wyjątkiem warszawskiego klubu Patio”, czy może wyjątkowy pismak?

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej