Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpoczął się rajd Dakar, wystartował w nim mieszkaniec naszego regionu. Zobacz jak radzą sobie polscy zawodnicy

Po pierwszym dniu, uważanego za najtrudniejszy na świecie rajdu Dakar, Rafał Sonik zajmuje piąte miejsce. Pochodzący z naszego regionu Jakub Piątek jest poza pierwszą setką, ale jak twierdzi, teraz będzie już z górki.

W sobotę 6 stycznia rozpoczęła rywalizacja zawodników biorących udział w tegorocznej edycji rajdu Dakar. Na starcie stanęło jedenastu Polaków, w tym pochodzący z naszego regionu Jakub Piątek. Każdy z nich ma niezwykle ambitne plany, przede wszystkim aby poskromić bezdroża Ameryki Południowej, gdyż według statystyk, blisko połowa uczestników nie dociera do mety, a także zająć jak najlepsze miejsca w klasyfikacji.

Trasa rajdu wiedzie przez Peru, Boliwię i Argentynę. Pierwszego dnia zawodnicy mieli do pokonania 272 km ze stolicy Peru – Limy do Pisco. W tym liczący 31 km odcinek specjalny. Według danych organizatora start 40. edycji Rajdu Dakar zgromadził na ulicach Limy niemal milion kibiców. Po pierwszym odcinku na najlepszym miejscu uplasował się Rafał Sonik, który w kategorii quadów zajął piąte miejsce. Wśród kierowców samochodów dziewiąty był Jakub Przygoński. Jakub Piątek z Lublina uplasował się na 112 pozycji, otrzymując karę 20 minut za ominięcie punktu kontrolnego.

– Pierwszy etap za mną. Na szczęście cało i zdrowo, bez wywrotek udało mi się dotrzeć do mety. Przyjemnie jechało się po pustyni, podobało mi się. Gdzieś na trasie minąłem jednak waypoint, więc do czasu będzie trzeba doliczyć karę. Nie wiem dokładnie gdzie, zaskoczyło mnie to. Będziemy wyjaśniać tę sytuację. Na razie cieszę się, że jest progres. Dojechałem pierwszy odcinek i teraz będzie już z górki – relacjonował pierwszy dzień zmagań Kuba Piątek.

Wielkie rajdowe emocje potrwają do 20 stycznia. Trasa rajdu prowadzi przez trzy kraje: Peru, Boliwię i Argentynę, meta została wyznaczona w Cordobie. Kierowcy mają do pokonania blisko 9000 km podzielonych na 14 etapów.

(fot. kubapiatek.com)
2018-01-07 14:56:28

5 komentarzy

  1. Fajnie że jeden reprezentuje nasz region i to jest gościu który ma j*****a nie taki bimmer czy asad co ważniejsze że go znam oraz jego tatę Pana Darka.

  2. brawo kuba piontek brawo życiowy sukces po 1 etapie , ukończony etap !! ( na 112 pozycji na 142 startujące motocykle ) tak trzymaj

  3. Brawo Kuba . Tak trzymaj.

  4. O ile dobrze kojarzę to przez awarię silnika już zakończona jego przygoda z Dakarem

  5. Kuba skąd wziołeś sztukę,chyba nie z po sezonowej wyprzedaży za rok mogę ci pożyczyć swojej po kapitalnym remoncie na oryginalnych częściach KTM EXC 450 FAKTORY myślę że spoko objedzie DAKAR.

Z kraju