Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rozpałką do grilla podpalił stertę słomy. Straty oszacowano na 2,5 tys. złotych

Umówił się z kolegą na grilla, jednak zakupioną rozpałką podpalił stertę słomy. Poszkodowany oszacował straty na 2,5 tys. złotych. Wkrótce 30-latek stanie przed sądem.

Pod koniec lipca policjanci otrzymali zgłoszenie o prawdopodobnym podpaleniu sterty słomy w miejscowości Rakowiska pod Białą Podlaską. Poszkodowany oszacował straty na kwotę 2,5 tys. złotych. Ogień wówczas strawił 50 bel słomy.

Bialscy policjanci ustalili, że związek ze sprawą może mieć 30-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W rozmowie z policjantami przyznał, że tego dnia umówił się z kolegą na grilla, jednak zakupioną rozpałkę użył do podpalenia napotkanej sterty słomy. W żaden racjonalny sposób nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania.

Jak ustalili mundurowi, to nie jedyny czyn na koncie 30-latka. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież pieniędzy na szkodę swojej znajomej. Do tego zdarzenia doszło w 2018 roku, jednak sprawa nie została wówczas zgłoszona organom ścigania. Tu wartość strat oszacowana została na kwotę 1800 zł.

W czwartek mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

6 komentarzy

  1. Styrta sie pali.

  2. pewnie ochotnik z OSP ?

  3. Ale przynajmniej chłop miał dużo zabawy.

  4. Na twoje nieszczęście żaden ochotnik

  5. Wielka szkoda, że czochradła sobie nie osmalił.

Z kraju