690 680 960

Rozbity międzynarodowy gang o charakterze zbrojnym. Do sprawy zatrzymano 10 osób (wideo, zdjęcia)

Wymuszenia rozbójnicze, posiadanie broni palnej, produkcję i dystrybucję papierosów, kradzież i składanie fałszywych zeznań zarzucają śledczy podejrzanym o udział w rozbitej zorganizowanej grupie przestępczej. Policjanci zatrzymali 10 osób, obywateli Gruzji, Armenii, Rosji i Polski.

Policjanci z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji, przy ścisłej współpracy z Lubelskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, której członkowie dokonywali wymuszeń rozbójniczych. Z ustaleń śledztwa wynika, że w skład gangu wchodzili obywatele Gruzji, Armenii, Rosji i Polski.

Z ustaleń policjantów wynika, że członkowie gangu wchodzili w kontakty biznesowe z polskimi przedsiębiorcami, a następnie zmuszali ich do spłat nieistniejących zobowiązań finansowych, grożąc przy tym pobiciem czy zniszczeniem mienia. Dodatkowo grupa zajmowała się także produkcją papierosów bez polskich znaków akcyzy, które były następnie rozprowadzane w Warszawie.

W trakcie policyjnej akcji prowadzonej na terenie woj. lubelskiego i mazowieckiego policjanci zatrzymali łącznie 10 osób, a także zlikwidowali wytwórnię papierosów, zabezpieczając przy tym ponad 170 tys. papierosów, krajankę tytoniową, komponenty do produkcji papierosów, tj.: tytoń, gilzy, opakowania oraz maszyny produkcyjne. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że działalność rozpracowanej grupy przestępczej naraziła Skarb Państwa na uszczuplenia w wysokości ponad 28 mln zł.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie przedstawiono im zarzuty dot. m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, a jednej osobie kierowania tą grupą. Dodatkowo zatrzymani są również podejrzani o wymuszenie rozbójnicze, posiadanie broni palnej, produkcję i dystrybucję wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy, a także kradzież i składanie fałszywych zeznań.

Decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie 6 osób zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy. Śledczy podkreślają, że sprawa może mieć charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(fot. wideo CBŚP, źródło CBŚP)

6 komentarzy

 1. Brawa dla Policji i CBŚP, gratulację więcej takich akcji żeby było bezpieczniej i uczciwiej. Super.

  • Słusznie – więcej takich akcji. Ale może niekoniecznie aż takich, bo gdyby gangsterzy byli trochę bardziej zdeterminowani, to operator też mógłby oberwać odłamkami.

 2. kotlet z omnikrona

  Na zdjęciach po ubiorze ciężko rozróżnić kto jest ten zły. Omnikronem postraszą ich pewnie i tyle będzie.

 3. Postraszcie ich omnikronem aż im w pięty pójdzie!

 4. Jak wbijacie na nowe osiedla mieszkaniowe to pamiętajcie, że mieszkają tam rodziny z małymi dziećmi. Sprawdzajcie dobrze lokalizację i numer mieszkania. Spokojnej służby !

 5. Na aresztowanie śmieci szkoda czasu i kasy. Ołów to dla nich właściwe lekarstwo.

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej