Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rosyjskie ataki na Ukrainę. Lotnictwo sojusznicze w gotowości

Po raz kolejny w ostatnim czasie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych wydało komunikat związany z aktywnością lotnictwa sojuszniczego nad Polską. Wszystko przez rosyjskie ataki rakietowe na terytorium Ukrainy.

– Uwaga, w przestrzeni powietrznej operują polskie i sojusznicze statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju. Dzisiejszej nocy obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, związana z uderzeniami rakietowymi wykonywanymi na obiekty znajdujące się na terytorium Ukrainy – poinformowało nad ranem Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a DO RSZ na bieżąco monitoruje sytuację. Około godziny 7.00 wojsko wydało kolejny komunikat.

– Ze względu na zmniejszenie poziomu zagrożenia, operowanie polskiego i sojuszniczego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej zostało zakończone, a uruchomione siły i środki powróciły do standardowej działalności operacyjnej – czytamy w informacji Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Wojsko Polskie na bieżąco monitoruje sytuację na terytorium Ukrainy i pozostaje w stałej gotowości do zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej.

16 komentarzy

 1. No i niby jaka to nowina non stop graja ten sam propagandowy film jeśli ktoś uważa że myśliwiec jest w stanie zestrzelić iskandera to gratuluję mylenia rodem nasz nierząd Podrywanie samolotów ma wydzieiek czysto propagandowy nie militarny nic więcej

  • Patrioty też ponoć niespecjalnie.

  • Co ty tam wiesz ruski trolu

   • Jeśli masz większą wiedzę, podziel się nią, ale nie ubliżaj, katolicki kołtunie.

    • A ty dlaczego ubliżasz komuś? Tak u ciebie w domu się mówiło? Matka na ojca, czy ojciec na matkę? Czy do ciebie tak i ci zostało?

    • Chichot losu nawróć się chłopcze lepiej nie

  • Może i Inskandera nie zestrzeli ale rakietę manewrujące której masowo używają ruscy jak najbardziej zastrzeli także nie rób żarem a co do patriotów to nad Ukrainą a dokładnie nad Kijowem poradziły sobie doskonale niszcząc inskandery i hipersoniczne kindżały

 2. OOO kacapskie wańki już rabotajet. Te @Lenin literówkę masz w nicku

 3. Alojz jesteś nieukiem w tematyce militarnej a że nic mądrego napisać nie potrafisz więc każdego kto napisze prawdę wyzywasz od troli ruskich A może by tak porą najwyższa się podszkolić A ty jahira wcale lepsza nie jesteś

 4. Obca krajowca ja być, ale myśleć, że...

  Rosyjskie ataki na Ukrainę. Lotnictwo sojusznicze w gotowości. Nasi piloci latają na tej samej zasadzie, jak 5-7 zastępów straży jedzie do np. jednej leżącej w rowie kobitki w stanie stabilnym: wyciągnęłoby ją z rowu dwóch druhów, ale 20 jedzie tam potrenować, poćwiczyć, pokibicować.

 5. Mazi tu chodzi tylko o wydziwiek propagandowy o patrzcie zmieniliśmy w MON jednego barana na drugiego i myśliwce zaczęły latać gdy tylko rusek podrywa Tu 95 lub Tu 22 to przecież bezsens i propaganda w czystej postaci owszem myśliwiec dogoni pocisk manewrujący i może go zestrzelić ale rakiety balistycznej już nie a owe Patrioty były skuteczne wobec Scadow lecz nikt ich nie testował bojowo wobec isksnderow to już inna liga Nawet ukraincy nie wspominaja by zdmuchnęli isksndera swymi patriotami

 6. Banderowsko-nazistowskie bagno trzeba wysuszyć

 7. Chcesz się zetrzeć z technologią NATO ? Zapraszam

 8. Największe zagrożenie dla Polski to nie rosja tylko rządy peło.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112