Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przekroczył prędkość, stracił prawo jazdy i dostał spory mandat

Włodawscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy forda, który jechał z prędkością 113 km/h w terenie zabudowanym. Oprócz tego mężczyzna został ukarany wysokim mandatem.

W miejscowości Żuków policjanci włodawskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę forda, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 113 km/h.

– 51-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego złamał przepisy dotyczące dozwolonej prędkości, która w obszarze zabudowanym wynosi 50 km/h. Za przekroczenie prędkości o 63 km/h policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i ukarali wysokim mandatem oraz 14 punktami karnymi – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

Przypominamy!

Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

– Apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy bezpieczeństwo swoje i innych. Życie mamy tylko jedno – dodaje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa.

PRZECZYTAJ

Ze stawu wyciągnęli zwłoki kobiety. Wcześniej siedziała nad wodą i piła piwo

4 komentarze

  1. Przekroczył prędkość, stracił prawo jazdy i dostał spory mandat.
    No i dobrze. Przepisy jakie są, ale trzeba ich przestrzegać póki obowiązują.
    Nie utrzymuję, że jestem jakimś super kierowcą, ale od ponad 50 lat, chociaż jako tako przestrzegając przepisów, zapłaciłem jeden mandat i nikogo nie uśmierciłem.

  2. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

    Sam sobie winien w czasie świąt o17tej jechać tyle, wiedząc, że kontroli prędkości może być bardzo dużo

  3. Wieczorem na al. Tysiąclecia co drugi jedzie szybciej.

  4. Czy on pierwszy? Nie. Czy ostatni? Też nie. Co jest szczególnego w tej informacji? Nie wiem. Każdy kierowca zna przepisy o ruchu drogowym i konsekwencje nie przestrzegania ich.

Dodaj komentarz