Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rosyjska inwazja na Ukrainie. Wybuchy w Kijowie oraz Charkowie (wideo)

Na Ukrainie rozpoczęła się inwazja wojsk rosyjskich na dużą skalę. Doszło do ataków rakietowych na budynki wojskowe i lotniska w Kijowie oraz Charkowie. Wojska rosyjskie zaatakowały granicę ukraińską w kilku miejscach.

Putin ogłosił rozpoczęcie operacji wojskowej na Ukrainie, czego następstwem był atak na różne cele na terenie Ukrainy. Jednocześnie wezwał armię ukraińską do złożenia broni i ostrzegł, że nastąpi szybka reakcja na próby interwencji z zewnątrz.

Rosja rozpoczęła operację wojskową po tym jak władze republik donieckiej i ługańskiej zwróciły się o pomoc w odparciu rzekomej militarnej agresji Kijowa. Zaraz po tym prezydent USA Joseph Biden złożył pisemne oświadczenie, w którym obwinił Rosję za to, co określił jako „wojnę z premedytacją, która przyniesie katastrofalne straty w życiu i ludzkie cierpienie” i ostrzegł, że „Stany Zjednoczone i ich sojusznicy oraz partnerzy zareagują w zjednoczony i zdecydowany sposób”.

Jak informuje telewizja CNN, wojska białoruskie również weszły na terytorium Ukrainy, przekraczając przejście graniczne w Senkiwce w obwodzie czernichowskim. W sieci pojawiają się pierwsze zdjęcia i nagrania z terenów objętych działaniami wojskowymi. Widać na nich zniszczone budynki cywilne.

Obecnie trwa Briefing prasowy rzecznika prasowego rządu Piotra Müllera.

(fot. wideo Twitter)

37 komentarzy

  1. Już się i tu kacapskich troli napleniło

  2. Internetowe bohatyry. Ale nie są skłonni zamienić klawiaturę na kałacha. Oni walczą klawiatura aż klawisze pod sufit lecą. smarkaciarstwo.

  3. zmieniajcie onuce kacapy bo wali

  4. Kryzys europy dopiero się rozpocznie.

  5. Co nas obchodzą Ukraińcy, martwmy się o Nas. Już zapomnieliście jak mordowali Polaków na Wolyniu?

  6. O kurde jaki spam troli i marketingu szeptanego, dramat że lublin112 na to pozwala

  7. Jedyny ratunek dla Polski nie wpierda… sie i mieć przyjaciela z Putina trzeba prać przykład z Niemiec i Francji a NATO podziękować bo to ich robota.

  8. Putin przypierdo.. w Czarnobyl i nie będzie musiał atomówek odpalać.

  9. Wielcy przyjaciele Amerykańscy, śmiechu warte !! .Polak jak chce pojechać do USA to musi wizę dostać,

Z kraju