690 680 960

Rondo przy Makro nie daje o sobie zapomnieć. Kolejne zderzenie pojazdów

Po raz kolejny wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zderzenia dwóch aut na jednym z najbardziej kolizyjnych miejsc na mapie Lublina. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 11:30 na rondzie Kasprzaka w Lublinie. Na skrzyżowaniu al. Witosa i ul. Krańcowej zderzyły się dwa samochody osobowe: peugeot i renault. Na miejscu interweniowała straż pożarna i policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący peugeotem mężczyzna jechał ul. Krańcową od Drogi Męczenników Majdanka. Wjeżdżając na skrzyżowanie, wymusił pierwszeństwo przejazdu na opuszczającym rondo renaulcie.

Podróżujące pojazdami osoby nie odniosły obrażeń ciała. Nie było też większych utrudnień w ruchu.

60

61

(fot. lublin112)
2018-05-29 21:46:11

12 komentarzy

 1. JAK JA SIĘ PYTAM MOŻNA TAM WYMUSIĆ PIERWSZEŃSTWO?! kompletnie nie rozumiem tych kierowców, bardzo dobrze, że się tam rozwalają bo tacy nie powinni w ogóle jeździć. Taka „selekcja”, więcej takich skrzyżowań, to te barany się jeździć w końcu nauczą.

  • właśnie… O co chodzi z tym rondem? Widoczność super niezależnie od pory dnia i roku.

   • To takie proste” każde rondo = ustąp pierwszeństwa wjeżdżając…” tylko tyle!!! ale dla niektórych aż tyle… aż strach pomyśleć jaka jest wiedza tych „kierowców” o bardziej skomplikowanych przepisach…! Przez tych dziadów zrobią światła i będą korki jak każdy „remont” ronda…

  • Nie nauczą się, bo nie potrafią obserwować i analizować sytuacji na banalnym skrzyżowaniu, a do tego znak B-20 „STOP” traktują jak znak A-7 „Ustąp pierwszeństwa”

  • Też mnie to dziwi. Jak tam jadę niestety nie jeste w stanie na czas zauważyć jak ktoś na mnie wymusi i wjedzie, bo barierki skutecznie zasłaniają widok, nie był bym w stanie przed takim się zatrzymać, więc wolę na przypał nie jechać i zwolnic przed zjazdem. Ale tak nie powinno być.
   Jakiś czas temu był news na L112, że ma tam powstać sygnalizacja swietlna. Ciekawe czy to rozwiąże problem.

   • nawet o tym nie wspominaj bo będą gigantyczne korki!!! Tam nikomu się nic poważnego nigdy nie stało bo prędkości nie są duże więc takich rond powinno być więcej żeby dawać drogie lekcje (koszty pogiętych blach) tym bajakom.. A poszkodowany ma prawo do zastępczego pojazdu!

  • Widocznie można, w obecnej formie to rondo nie działa. Nie wiem tylko dlaczego pomimo tylu stłuczek/wypadków nie zostało ono przebudowane. Szkoda kierowców, którzy jeżdżą rondem prawidłowo i w których prawdopodobieństwo że ktoś uderzy jest dosyć wysokie.

 2. to nie wina ronda tylko „kierowców”

 3. A ja się pytam, a ja się pytam, gdzie wtedy byli ich rodzice? Pytam się, no gdzie?

 4. to pilot Kasprzak przewraca się w grobie od niedorajdow kierowców

 5. To troche nie tak.Bardzo często tamtędy przejeżdżam i mam swoje spostrzeżenia.Otóż ostatnio przejeżdża tam sporo samochodów (remont części Drogi MM).Tworzą się spore kolejki ze wszystkich stron.Naukowcy z „L” bardzo często nie potrafią ruszyć z miejsca,Inni znowu ze środkowego pasa skręcają w lewo lub w prawo bo im się spieszy.I to właśnie pośpiech i brawura i niekiedy chamskie zachowanie -to skutek takiego właśnie zakończenia wjazdu na przecież BARDZO łatwe skrzyżowanie

 6. Masakra co w tym rondzie jest trudnego jest bardzo dobra widzialnosc tam gdzie jest slabsza jest znak stop wystarczy sie zatrzymac i obejrzec w lewo ja nie wiem jak oni jezdza ze tam co chwile sa jakies kolizje…brak slow

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas