Z redakcyjnego maila: Kierowcy komunikacji miejskiej jeżdżą na wprost z pasa do skrętu w lewo

Na naszego redakcyjnego maila przyszły wiadomości z podobną informacją: – Kierowcy komunikacji miejskiej nie stosują się do znaków, jeżdżą na wprost, z pasa do skrętu w lewo. Jak się okazuje problem nie dotyczy jednego przewoźnika. Może jednak warto zmienić oznaczenie w tym miejscu?

Po ostatnich zdarzenia drogowych z udziałem pojazdów komunikacji miejskiej nasi Czytelnicy baczniej zaczęli przyglądać się poczynaniom kierowców autobusów poruszających się po ulicach Lublina. Przynajmniej tak wynika z ilości informacji, które od Was otrzymujemy.

Jednym z powtarzających się tematów jest jazda na ul. Nadbystrzyckiej, na wprost z pasa do skrętu w lewo (z pasa prowadzącego w ul. Glinianą). Od razu wyjaśniamy, że nie jest to zagadnienie dotyczące tylko jednego przewoźnika. Kierowcy nie patrzą na to, że pas jest do skrętu w lewo w ul. Glinianą, a dalej jest obszar wyłączony z ruchu, po prostu jadą.

 

2018-05-08_17-38_Nadbystrzycka – Mapy

 

Z drugiej strony, być może należałoby się przyjrzeć w tym miejscu, czy takie oznaczenia skrzyżowania jest właściwe. W chwili obecnej ruch niemal do samego skrzyżowania ul. Głębokiej z ul. Narutowicza i ul. Muzyczną kumuluje się na jednym pasie ul. Nadbystrzyckiej. „Uwolnienie” lewego pasa, i oznaczenie go do jazdy w lewo i na wprost, rozładowałoby częściowo ilość pojazdów kumulujących się w tym miejscu.

2018-05-08_17-21

2018-05-08 17:20:02
(fot. nadesłane tablewood, Bartek, Google Street View)

Zobacz również

48 komentarzy

 1. Ostatnio stałem tam w korku i 5 aut „osobówek” tak pojechało. Więc nie tylko autobusy tak jeżdżą. Trzeba postać w tym miejscu kilka chwil i policzyć ile to pojazdów tak jedzie a potem się wypowiadać. Osobówek tak jadących jest więcej.

  • To ja pisałem

   Bo jest ich więcej niż autobusów. Logiczne. Ale procentowo, to niech pojedzie tak 10% osobówek, a autobusów 40%. Rozumiesz? Poza tym kierowcy autobusów miejskich to grupa zawodowa. To kierowcy wożący dziesiątki osób. Czujesz różnicę?

   • A co tu ma ilość do tego? Tak samo łamią przepis .A kierowca osobówki i kierowca autobusu uczą się innych przepisów? Takie samo stwarzają zagrożenie w tym miejscu. Więc już jak piętnować to wszystkich A nie wybrane grupy. Rozumiesz?

 2. Jan nierzetelny

  Oni mogą, bo oni mają rozkład !!

 3. I niech po zmianie ktoś spróbuje wyjechać z Glinianej w stronę Narutowicza

  • O tak, tak, nich spróbuje, a potem napisze jak było. Nie musi czekać na zmiany, ale niech wyjedzie z Glinianej na prawy pas Nadbystrzyckiej. Ale właściwie jaki problem? Nocą?

  • Dokładnie, zmiana organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu była by złym posunięciem.

   • A ja bym puścił prosto TYLKO autobusy. Może to by choć trochę usprawniło ruch w tej okolicy. Autobusy czekające na prawym pasie za sznurkiem samochodów skręcających w Muzyczną na pewno nie usprawniają ruchu – zwłaszcza jak nastąpi kumulacja i autobusów jest tam ze 3 i to przegubowych. Ale do tego trzeba by postawić mundurowych by wyłapywali cwaniaczków z osobówek jadących tam prosto.

    • Tak, jeszcze za mało jest tych bus pasów w Lublinie szczególnie potrzebne są tak jak na rondzie na Jana Pawła i Armii Krajowej.

 4. A tam nie ma przypadkiem strzałek namalowanych na jezdni ?

  • wujek Kleofas

   To raczej nie przypadek. Jak widać na zdjęciu wymalowali tez wielki napis „Nadbystrzycka”.

 5. Samochody osobowe też tak jeżdżą!

 6. Dobre zmiany część dalsza

 7. pianista - producent piany

  Tam nic nie trzeba zmieniać a nieudolniakom, którzy nie znają się na znakach poziomych powinna przyjrzeć się policja.

 8. Niezadowolony kierowca

  Kierowcy komunikacji miejskiej w ogóle maja spore problemy ze stosowaniem się do zasad prawa o ruchu drogowym. Wjezdzanie na skrzyżowanie, gdy nie mogą go opuścić to standard, blokują tym samym miasto. Np dzisiaj ok 15:50 wyjazd z zamojskiej w Unii lubelskiej, cała zmianę zielonego skrzyżowanie było zablokowane przez trolejbus o numerze bocznym 3894 kierowanym przez kobietę. Zaczynam robić zdjęcia i przesyłać, na kursie się nie nauczyli to może policja ich nauczy.

  • To kup sobie helikopter tam nynajmniek nie ma korków.hahaha???

  • Kolego ty masz mniejsze auto ale jak autobus czeka az sie przed nim troche zwolni to taki cwaniak jak ty zawsze tam sie wcisnie i zablokuje he jedz na rondo pod eleclerca autobus dzisiaj stal a osobowki na czerwonym cisnely a jakby wjechal to tez bys pisal ze zablokowal mimo to ze mial zielone ale by niopuscil ronda moze i ciezarowki ci przeszkadzaja tez pozdro

  • oni z poliocją za pan brat. Rączki sobie podają

 9. Nie narzekajcie bo zaraz zrobiąn Buspas od glinianej do głębokiej te 20 metrów.i się uspokoicie.☺

 10. Współczuję im. Robią co mogą żeby podgonić przez to co się dzieje teraz w Lublinie. Wszędzie się bardziej stoi niż jedzie.
  Bądźmy ludźmi. Ty możesz wybrać trasę i ominąć korek. On nie.

 11. TRZEBA te gumowe fizdrygałki zastąpić betonową zaporą wysokości pół metra i się skończy kozaczenie. Co to za durne kombinowanie, że skoro cfaniaki nie przestrzegają organizacji ruchu-to trzeba ją zmienić. Niech stoją w korkach, niech się dzieci projektanta dróg spóźniają do szkoły….

 12. Kiedyś już tak było. Mieszkam w tej okolicy od lat. Tak jak piszą poprzednicy, wyjazd z Glinianej w Narutowicza graniczył z cudem. Mój kuzyn zaliczył w ten sposób swoją pierwszą kolizję. W obecnych czasach próba rozladoeania drugiego pasa na Narutowicza bedzie koncem dla lewoskrętu w Narutowicza.

 13. A jak pieknie jeżdżą na czerwonym na rondzie JP2- Filaretów….

 14. Co za ludzie… Skoro tak martwcie się o pasażerów to może zacznijcie jeździć autobusami to Kierowcy autobusów nie będą musieli tak robić bo nie będzie korków. Bardziej wam żal 4 litery ściska, że Wy stoicie a oni nie.
  Ja dziękuję wszystkim kierowcom dzięki którym szybciej dojeżdżam do pracy. Jesteście wielcy. I jak najbardziej jestem za bus pasem nawet w tym miejscu.

 15. Każdemu z tych cwaniaków należą się baty. Nie ważne czy osobówka czy autobus. Z drugiej strony dziwne, że tam nie ma strzałki na wprost + w lewo. Dużo osób staje na prawym pasie z przyzwyczajenia bo kiedyś jak skręcali w lewo w Głęboką to wstrzymywali cały ruch.

 16. Dziwne zachowania kierowców autobusów są takie same jak kierowców osobówek – „jak się nie wepcham to sobie poczekam do śmierci”.

 17. Książkę by można napisać o zachowaniach kierowców mpk. Gdzie lewo skręt jadą prosto ( jak w artykule). Jak pas do jazdy na wprost skręcają w lewo ( Piłsudskiego w Narutowicza, Głęboka w Sowińskiego) i wiele innych. Jak się zatrzymują na przystanku bez zatoczki nie łaska włączyć kierunek w prawo, jak się z takiego znowu włącza do ruchu nie włączy kierunku w lewo. Czy ja muszę znać wszystkie przystanki w mieście i wiedzieć, że teraz będzie nagle hamował? Kierowców zawodowych w mpk nie ma i nie będzie już raczej.

  • Jak jest przystanek bez zatoczki to nie musi kieru włączać

  • Olgierd Jedlina

   Odstosunkuj się w końcu od MPK ty i pozostali. MPK to nazwa firmy przewozowej, a takich firm przewozowych w Lublinie jest kilka i każda inaczej sie nazywa.

 18. Kolejny od pługa oderwany Ale żeś zaistniał brawo brawo

 19. Ja bym prawy pas zrobił BUSPAS i po pisku

 20. Tak samo, jak kierowcy trolejbusów skręcają w lewo w gospodarczą z pasa do jazdy na wprost, blokując pas ruchu.

  • Jan nierzetelny

   Osoba odpowiedzialna za sieć trolejbusową MPK w tym mieście, powinna raz w życiu pojechać do czech i zobaczyć jak to można wybudować. Trolejbusy nie muszą być zawalidrogami jak to robi się u nas !!

 21. Dziś widziałem kierowcę który przejechał tym lewym pasem i potem skręcił z lewego pasa w muzyczną a raczej wymusił na kierowcy jadącym prawym pasem zatrzymanie

 22. Ta wysepka była tam od dawna, więc dlaczego problem pojawił się dopiero teraz? W dodatku jakieś 2 tygodnie temu sami publikowaliście artykuł o tym, że na skrzyżowaniu z Głęboką ma już nie być lewo skrętu na próbę, a dalej jest i nie przypominam sobie aby ta próba w ogóle nastąpiła.
  Tu nie chodzi o zmianę oznaczenia, ktoś je tam umieścił w jakimś celu i raczej to przemyślał. Chodzi bardziej o to, żeby kierowcy nauczyli się respektować znaki i jeździć tak, jak one wskazują. Strzałki na jezdni są wymalowane jak wół, wszystko podane jak krowie na miedzy.
  Cała sprawa polega na tym, że z lewego pasa łatwiej przedostać się w Narutowicza, bo większość kierowców ciśnie prawym, wiedząc że z lewego ktoś może skręcać w Głęboką, a i potem na Narutowicza będzie ciężko wcisnąć się na prawy, bo przecież na skrzyżowaniu z Lipową i Piłsudskiego z lewego można tylko w lewo pojechać. Tak własnie kombinują ludzie jeżdżąc po mieście, w którym ulice w centrum są wąskie, a tworzą się korki, bo większość ulic, którymi mogli by pojechać omijając centrum, jest rozkopana. I mniejsza z tym, bo wcześniej też tak większość kombinowała, ale korki były mniejsze, dało się wcisnąć, a teraz to idzie już na większą skalę.

 23. Widzę że kierowcy MPK są tutaj stałymi bywalcami odnośnie reportaży i wypowiadania się na forum. Widać to po wypowiedziach zwłaszcza kiedy coś się źle zrobiło i trzeba bronić „swojego” a wine zwalać na wszystko i wszystkich. Kierowcy MPK Lublin, niedługo będziecie obwiniać za swoje przewinienia lądujące samoloty

 24. A ci co nie stosują się do sygnalizacji świetlnej pod nova? Jeżdżą po swojemu w najgorsze korki przez 3 pasy. Normalnie takiego szofera..

 25. Ostatnio za obserwowałem podczas swojej jazdy po lubelskich drogach , ze kierowcy mpk wlaczajac sie do ruchu z zatoczki przystankowej , maja w glebokim poważaniu to , ze kierowca jest na wysokosci zatoczki najpierw ruszaja i sie wlaczaja dopiero po tym fakcie jak już wymusi na Tobie hamowanie włącza kierunkowskaz, z tego co się orientuję powinno działać to na odwrót, trzy razy w przeciągu pół godzinnego przejazdu po Lublinie, przypadek ? Nie sądzę ,ale oni jeżdżą pojazdami ciężarowym tak na dobra sprawę i to nie swoimi więc kładą na to przysłowiową lache , ma przewagę rozmiaru no i rozkład który jest ważniejszy niż bezpieczeństwo wszystkich jadących i autobusem i osobówkami. Zawodowi kierowcy w zawodowym łamaniu przepisów i narażaniu innych. Pozdrawiam MPK Lublin.

 26. Chcecie by autobusy jezdzily z rozkladem bo jakis flircyk je tak uklada ,ze nie ma pojecia co sie dzieje na miescie a kierowca tez ma ochote miec chwile spokoju na koncowym a uwierzcie nie ma jej o zapaleniu papierosa to juz marzenie bo juz jest odjazd to czego sie spodziewacie od Ludzi ktorzy Was worza do pracy bezpiecznie a czesto gnidy wlaza pod same kola szerokosci szoferom

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.85zł -0.17%
  • GBP 5.0527zł -0.24%
  • EUR 4.2721zł -0.13%
  • CHF 3.8963zł -0.07%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   MotoPasterka 2019 Lublin. Przyjedź samochodem przyozdobionym w świątecznym klimacie
   To będzie ostatni w tym roku wyścig wraków. Trwają zapisy chętnych do udziału
   Zbiórka świąteczna studentów: “Mikołajkowy zawrót głowy”
   Jarmark Świąteczny w Firleju
   Mikołajki Folkowe 2019
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.