Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z redakcyjnego maila: – Mamy dość nielegalnych nocnych zlotów. Tu się nie da mieszkać

Nasz Czytelnik ma już dosyć nocnych zlotów, palenia gumy i driftowania na parkingu przy hipermarkecie Auchan. Napisał do nas w tej sprawie z prośbą o interwencję. Apel ten przekażemy zarządcy terenu.

Od jednego z Czytelników z Czechowa otrzymaliśmy maila, w którym opisuje nocne wyczyny na parkingu przy hipermarkecie Auchan. Nocne zloty, palenie gumy i driftowanie od długiego czasu spędza sen z powiek i to dosłownie.

– Jestem zmuszony napisać do was z prośbą o pomoc. Odkąd powstał hipermarket Real a później Auchan przy ulicy Chodźki borykamy się praktycznie dzień w dzień zwłaszcza zimą z driftowaniem, (lub czymś co to przypomina), paleniem gumy i wygłupami na parkingu. Zazwyczaj wygląda to tak: przyjeżdża samochód, pokręci bączki, obudzi mi dziecko i odjeżdża. W zimie jest gorzej, przyjeżdża jeden samochód, drugi, trzeci itd. Czasami przyjeżdża policja, a czasami nie zdąży. Ochrona hipermarketu w ogóle nie reaguje. Dzisiaj (noc z 29 na 30 września) w nocy sprawa wyglądała nieco inaczej. Po godzinie 22 zjechało się co najmniej 20 samochodów. Palenie gumy, ryk silników, dym spalonych opon. Dojeżdżały kolejne auta – żadne nie wjechało normalnie. Wszystkie wjeżdżały bokiem. Większość to samochody bmw, ale były również inne marki. Zadzwoniłem na policję, dostałem informację że mają już zgłoszenie. Poinformowałem, że samochodów jest ok 20 i większość z nich na pewno straciłaby dowody rejestracyjne m.in. za xenony zamontowane w zwykłych lampach, wydechy i opony. Po około 10 min przyjechała straż miejska i część ludzi zaczęła kierować się do samochodów. 15 minut od telefonu przyjechał radiowóz i włączył światełka. Stanęli profesjonalnie ramie w ramie ze strażą miejska, radiowóz koło radiowozu na wyjeździe. Strażnicy miejscy zobaczyli, że mają wsparcie również ochoczo włączyli światełka. I teraz najlepsze, wszyscy zgromadzeni na parkingu wsiedli sobie w samochody i wyjechali drugim wyjazdem. Po 5 minutach mrugania światełkami pojechali sobie każdy w swoją stronę. Nie posypał się żaden mandat, nikt nie stracił dowodu. I tak jest bardzo często. Policja nie wiem czy możne coś zrobić, bo to nie ich teren, ochrona ma to w poważaniu, bo pewnie śpią w najlepsze lub mają ciekawe zajęcie patrząc w monitoring. Kierownictwo sklepu żeby było śmieszniej zleca swoim pracownikom m.in wycinanie drzew przed sklepem po zamknięciu sklepu czyli po 22 lub koszenie trawy.
W skrócie: tu się nie da mieszkać! Wystarczyłoby postawić przez właściciela terenu, czyli Auchan, dwa szlabany i rozwiązało by to chociaż sprawę tych pseudo sportowców. Nie wiemy co mamy robić – napisał do nas Czytelnik.

Czy macie podobne spostrzeżenia dotyczące parkingu przy Auchan?

W tej sprawie będziemy interweniować u zarządcy terenu.

2017-10-01 11:28:51
(fot. Google Street View)

200 komentarzy

 1. mam okno na Auchana, to prawda ze czasem tam nocami jeżdżą ale nie jest to dla mnie problem. Ktoś ma chyba nerwicę

 2. Mieszkam na Szwajcarskiej nie jestem w stanie powiedzieć, czy te hałasy dobiegają z parkingu pod auchanem- do tej pory bylam przekonana ze jeżdżą po choinach. Faktem natomiast jest, ze halas slychac nawet w odleglych blokach i trwa to miesiącami. Zawsze sie dziwilam, ze nikt tego nie zgłasza na policje a okazuje sie, ze policja jest informowana i nic z tym nie robi. Na prawdę nie raz czlowiek wybudza sie w srodku nocy bo taki jest duży hałas tak nie moze byc.

 3. Tak to jest jak wiesniaki zjada do miasta… na wsi bylo cicho… a druga sprawa ze te „zloty” sa echem zamkniecia toru Lublin

 4. Świetnie, że ktoś poruszył ten temat. Szkoda, że zabrakło ciągu dalszego:
  1. weryfikacji czy temat nie dotyczy również innych lokalizacji (wypowiedzi na forum wskazały kilka lokalizacji z podobnym problemem, a wystarczy sprawdzić na którym z parkingów pojawiają się tajemnicze czarne ślady opon)
  2. Prośby o zajęcie stanowiska przez właścicieli terenu – ciekaw jestem co mądrego odpowiedzą rzecznicy prasowi Auchan, Tesco, Leclerc, itp.
  3. Prośby o komentarz do opisanego zajścia ze strony SM i policji.

  Zawsze byłem przeciwnikiem likwidacji toru, ale argumenty tych pseudomotofanów do mnie nie trafiają. Parking nie służy do driftowania czy sprawdzania mocy silników. W nocy się śpi, a jeżeli nie to przynajmniej daje się spać innym. Jak tego ktoś nie rozumie to jest widocznie za głupi by żyć w normalnym społeczeństwie. Na taka głupotę niestety lekarstw nie ma. Pozostaje odpłacanie tym samym – każdorazowe wezwanie policji co miejmy nadzieję z czasem ostudzi zapał lub nakłoni do zmiany miejsca zabaw.