Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ratownicy medyczni biją na alarm, system zaczyna nie wytrzymywać. „Nie sądziłem, że dożyjemy takich czasów”

Karetki oczekujące godzinami przed szpitalami na zdanie pacjenta oraz dyspozytorzy, którzy w obliczu wolnych zespołów ratownictwa medycznego muszą decydować, do kogo wyślą karetkę, a kto może poczekać – to codzienność w ostatnich dniach. Ratownicy biją na alarm i wyjaśniają, że jak tak dalej pójdzie, to niebawem cały ten system runie i zacznie dochodzić do sytuacji, że pacjenci będą umierać, zanim dotrze do nich pomoc lub oczekując na przyjęcie do szpitala.

53 komentarze

 1. Ludobójstwo trwa w najlepsze
  W białych koszulach, pod krawatem

 2. Tak jak działały szpitale do tej pory ,nie ma w tym nic dziwnego, że jest dramat szpital ma swojego dyrektora,można dać worek kasy i co z tego jak się nie umie zarządzać.Rząd nie ma z tym nic wspólnego,wina też jest po stronie samych lekarzy,pracują jakby był permanentny strajk włoski.

 3. Super….ale kościołów ile powstało. ???Ile jest limuzyn dla rzadu. ??? Porażka!!!!!!! Żenada!!!!!! System padnie, i rząd będzie za to odpowiadał. Lu

  • Ten naród jak zwykle tępy…. Teraz wychodzą wasze strajki… Pomału znikają pioruny z profilowych a pojawiają się komunikaty o poszukiwaniu dawcy z osoczem… Mamy bardzo kiepskie czasy ale niestety naród jest taki że mu wszystko wolno… Pomyslcie o naszych seniorach w jakich czasach oni żyli. Nie mieli łatwo więc chociaż im starości nie zabierajmy i posłuchajmy się trochę obostrzeń. Jak wszyscy się będą do nich stosować to szybko ten stan minie. Nie bądźmy pokoleniem egoistów co wszystko nam wolno. Covid jest bo sam się o tym przekonałem jak łatwo jest się nim zarazić. Ja w wieku 40 lat przeszedłem go średnio ale moja żona 38l potrzebowała już pomocy z powodów silnych duszności…. Uważajcie….

   • Slawek, powiedz też starszym by do kościoła nie chodzili i się nie zrazali.
    Niech też nie będą egoistami
    Zadaj sobie czy potrzebne teraz zajmowanie się aborcja, nie ma ważniejszych problemów?
    Czy to strajkujący są winni?

  • Dałeś złotówkę na budowę …. jak nie to nie ma tematu

 4. Więc sytuacja gdy ilość osób zakażonych osiągnie 70 tys. dziennie to już agonia systemu ochrony zdrowia i nie zdążymy otworzyć Targów Lubelskich ,a już będzie konieczność mrozić Icemanię dla ofiar jak we Włoszech. Więcej nieodpowiedzialnych zachowań, protestów, marszy itp. i braku konsekwencji a będzie klops . Szacun dla całej służby zdrowia że to jeszcze ogarnia!!!

  • juz nie ogarnia

  • Szacun to by był wtedy gdyby wszyscy lekarze byli w szpitalach a nie na urlopach i kwarantannach. A z dobrego źródła wiem że ich poprostu nie ma w szpitalach. Chorych wcale nie jest więcej jak co roku o tej porze, tylko nie ma się kto nimi opiekować

 5. Pabloo(oryginał)

  Jeśli potrzebujecie kierowców , to ja jestem do dyspozycji. Pomogę.

 6. Niech dłużej organizują te protesty i roznoszą zarazę. Do pustych głów sterowanych sznureczkami nic nigdy nie dotrze. Jeśli taki pustak nie ma objawów, to rodziców albo dziadków zarazi, a później płacz że nie ma miejsc, że szpitale nie przyjmują, że trzeba długo czekać.
  Tyle razy bezmózgowcom się mówiło…..Dystans+Dezynfekcja+Maseczka.

 7. Od miesiąca dochodzi do tego, że ludzie umierają bo karetki nie dojeżdżają albo brakuje miejsc w szpitalach i karetki jeżdżą od szpitala do szpitala po x godzin. I ciągle słyszymy, że tak może będzie niedługo, a nie, że jest i bylo nie od dziś. Nie da się słuchać tych manipulacji PiSowskich, że miejsca są gdy dyspozytor po raz kolejny informuje ze nigdzie na terenie kilku najbliższych województw nie przyjmą danego pacjenta do szpitala na bieżąco bo nie ma miejsc i niech karetka czeka albo pacjenci są przyjmowani na fotele w zajezdni do karetek zamiast do izolatek. A pytany wojewoda jeden czy drugi odpowiada, że to nieprawda, że miejsca są. Minister mówi, że jedna trzecia łóżek jest pusta.

  • bo to łóżka są puste, ale rotacyjnie: wstają na zmianę, żeby poprawić statystki.
   Taka twórcza buchalteria.

 8. Czytam komentarze i niektóre niestety są oderwane do rzeczywistości – miejsca na sorach nie przybędą personel się nie rozdwoi a pacjentów przybywa lawinowo i nie bardzo jest sposób na ogarnięcie tego nawet przez najlepszego dyrektora. Zobaczcie ilu lekarzy/pielęgniarek przypada w cywilizowanych krajach na 100 tyś mieszkańców a ile u nas……….. Co do protestów – odbywają się na wolnym powietrzu, ludzie w maskach a próba zwalenia winy to po prostu szukanie wymówek na to co jest największym problemem – nie problem kupić 1000 karetek czy respiratorów ( no chyba że od handlujących bronią lub narciarzy) tylko kto to obsłuży – szpitale/diagnostyka też mają swoją przepustowość nie da się zrobić szybciej np. tomografu …………. kadra jeszcze raz kadra

  • a czy ktoś czyta wypowiedzi lekarzy – specjalistów z tej dziedziny ?

   lepiej czytać/słuchać/oglądać wypowiedzi polityków, jedynej słusznej linii, i to z prostego powodu: są bardziej optymistyczne.

 9. That is fine

 10. Czemu pelikany wysyłają karetki do infekcji wirusowej.
  Pacjenci z infekcją powinni czekać po kilkanaście godzin na karetkę a nie ofiara wypadku.
  Jak można zablokować sobie wszystkie karetki ??? Już tam w tym CPR nikt nad tym nie panuje? Jest tam jakiś dyrektor w ogóle?

  • Nie masz pojęcia o czym piszesz i jak wygląda obraz tej choroby, a jesteś pierwszy do wygłaszania swoich opinii. Tacy ludzie jak Ty szkodzą społeczeństwu.