Na rondach pojawiły się chryzantemy. Wcześniej skupiono je od przedsiębiorców (zdjęcia)

Chryzantemy kojarzone są głównie z dniem Wszystkich Świętych, jednak są one jednymi z najpiękniejsze kwiatów jesieni. Dlatego też w Świdniku, podobnie jak w wielu innych miastach, odkupione od przedsiębiorców kwiaty ozdobiły przestrzeń publiczną.

Na dwóch rondach w Świdniku, zlokalizowanych koło helikoptera oraz galerii Venus pojawiły się kolorowe kwiaty. Są to chryzantemy, które Starostwo Powiatowe skupiło od przedsiębiorców z terenu powiatu świdnickiego. W ten sposób producenci kwiatów, którzy w wyniku podjętej przez rząd decyzji o zamknięciu na okres dnia Wszystkich Świętych cmentarzy zostali z towarem, mogli go sprzedać.

Akcja rozpoczęła się w poniedziałek 2 listopada. Ustalono zasady, że jeden przedsiębiorca mógł sprzedać maksymalnie 100 chryzantem. Przyjmowane były tylko kwiaty w doniczkach, znajdujące się w fazie pełnej dojrzałości. Powiat za sztukę płacił 11 zł, czyli kwotę, po jakiej początkowo kwiaty miała skupować Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Łącznie dostarczono 460 doniczek z chryzantemami. Postanowiono ozdobić nimi skrzyżowania przy drogach powiatowych na terenie miasta. Wybór padł właśnie na ronda, które znajdują się przy najruchliwszej z dróg, czyli ul. Racławickiej.

(fot. SP Świdnik)

Zobacz również

26 komentarzy

 1. Kto mieszka w Polsce w cyrku się nie śmieje.

  • kolega dzwonił z Ameryki, i mówił że TVP oglądał i że ma wracać do kraju bo mówili że tak się ludziom cudownie żyje, że pensje dobre że rząd w porządku, tylko ta chamska wulgarna opozycja z Trzaskowskim na czele niszczy wszystko co może, mówił że skoro państwowa niezależna telewizja tak mówi to musi wracać.

   • Na kłamstwo w TVP nic na razie nie poradzimy. To Polacy Polakom zgotowali ten los. Mam nadzieję, że przy następnych wyborach ludzie bardziej rozsądnie podejdą to stawiania krzyżyków.

 2. Poproszę o jedno nazwisko tej osoby od której zostały odkupione kwiaty! aaa nie można podać nazwiska no tak 🙁 Pozdrawiam

 3. Ktòryś z rządzących palnoł ,że ludzie będą umierać na ulicach. Więc wiecie po co te kwiaty…

 4. WON . Ronda to nie groby!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą