Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na rondach pojawiły się chryzantemy. Wcześniej skupiono je od przedsiębiorców (zdjęcia)

Chryzantemy kojarzone są głównie z dniem Wszystkich Świętych, jednak są one jednymi z najpiękniejsze kwiatów jesieni. Dlatego też w Świdniku, podobnie jak w wielu innych miastach, odkupione od przedsiębiorców kwiaty ozdobiły przestrzeń publiczną.

Na dwóch rondach w Świdniku, zlokalizowanych koło helikoptera oraz galerii Venus pojawiły się kolorowe kwiaty. Są to chryzantemy, które Starostwo Powiatowe skupiło od przedsiębiorców z terenu powiatu świdnickiego. W ten sposób producenci kwiatów, którzy w wyniku podjętej przez rząd decyzji o zamknięciu na okres dnia Wszystkich Świętych cmentarzy zostali z towarem, mogli go sprzedać.

Akcja rozpoczęła się w poniedziałek 2 listopada. Ustalono zasady, że jeden przedsiębiorca mógł sprzedać maksymalnie 100 chryzantem. Przyjmowane były tylko kwiaty w doniczkach, znajdujące się w fazie pełnej dojrzałości. Powiat za sztukę płacił 11 zł, czyli kwotę, po jakiej początkowo kwiaty miała skupować Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Łącznie dostarczono 460 doniczek z chryzantemami. Postanowiono ozdobić nimi skrzyżowania przy drogach powiatowych na terenie miasta. Wybór padł właśnie na ronda, które znajdują się przy najruchliwszej z dróg, czyli ul. Racławickiej.

Na rondach pojawiły się chryzantemy. Wcześniej skupiono je od przedsiębiorców (zdjęcia)

Na rondach pojawiły się chryzantemy. Wcześniej skupiono je od przedsiębiorców (zdjęcia)

(fot. SP Świdnik)

26 komentarzy

  1. Kto mieszka w Polsce w cyrku się nie śmieje.

    • kolega dzwonił z Ameryki, i mówił że TVP oglądał i że ma wracać do kraju bo mówili że tak się ludziom cudownie żyje, że pensje dobre że rząd w porządku, tylko ta chamska wulgarna opozycja z Trzaskowskim na czele niszczy wszystko co może, mówił że skoro państwowa niezależna telewizja tak mówi to musi wracać.

      • Na kłamstwo w TVP nic na razie nie poradzimy. To Polacy Polakom zgotowali ten los. Mam nadzieję, że przy następnych wyborach ludzie bardziej rozsądnie podejdą to stawiania krzyżyków.

  2. Poproszę o jedno nazwisko tej osoby od której zostały odkupione kwiaty! aaa nie można podać nazwiska no tak 🙁 Pozdrawiam

  3. Ktòryś z rządzących palnoł ,że ludzie będą umierać na ulicach. Więc wiecie po co te kwiaty…

  4. WON . Ronda to nie groby!!