Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

PZPN: Piłkarskie federacje Polski, Szwecji i Czech nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji

Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę. Zapowiadają równocześnie, że mecze barażowe do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej.

Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę. W związku z obecną sytuacją Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Svenska Fotbollförbundet (SvFF) oraz Fotbalová asociace České republiky (FAČR) wyrażają zdecydowane stanowisko, że zaplanowane na 24 i 29 marca br. mecze barażowe do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej.

– Sygnatariusze niniejszego apelu nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam meczów piłkarskich. Militarna eskalacja, którą obserwujemy, wiąże się z poważnymi konsekwencjami oraz znaczącym obniżeniem poziomu bezpieczeństwa dla naszych reprezentacji oraz oficjalnych delegacji – przekazał PZPN.

W związku z tym PZPN oczekuje niezwłocznej reakcji FIFA i UEFA oraz przedstawienia alternatywnych rozwiązań dotyczących miejsc rozegrania zbliżających się spotkań.

PZPN: Piłkarskie federacje Polski, Szwecji i Czech nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji

(fot. pixabay.com, źródło PZPN)

3 komentarze

  1. rosja powjnna pozbawiona wszystkich udzialow w sporcie

  2. Otóż to. Wywalić wszystkich ze wszystkich struktur.

Z kraju