690 680 960

Do Puław dojechała pierwsza partia nowych autobusów. Niebawem wyjadą na trasy

W niedzielę do Puław dotarły nowe autobusy, które niebawem zaczną wozić pasażerów zarówno po mieście, jak też na trasach podmiejskich. We wrześniu maja dojechać kolejne z zakupionych przez miasto i okoliczne gminy pojazdów.

Do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Puławach dotarła pierwsza partia nowych autobusów. Jest to sześć pojazdów marki MAN w dwóch wersjach: Lion’s City A37 maxi oraz Lion’s City A47 midi. Wszystkie z nich są fabrycznie nowe, całkowicie niskopodłogowe, bez stopni pośrednich na podłodze, w przejściu środkowym oraz w drzwiach. Posiadają tylko jeden stopień w każdych drzwiach, którego maksymalna wysokość na progu wynosi 340 mm.

Autobusy są wyposażone w ekologiczne zespoły napędowe z silnikiem spalinowym o normie emisji spalin EURO 6. Wszystkie autobusy posiadają klimatyzację zarówno przestrzeni pasażerskiej jak też kabiny kierowcy. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji bezprzewodowy dostęp do Internetu i ładowarki USB. Autobusy są także wyposażone w systemy gaśniczy, z automatyczną detekcją gaszenia pożaru w komorze silnikowej.

Dodatkowo jeden autobus klasy maxi i jeden klasy midi został wyposażony w System Zliczania Pasażerów, który działa automatycznie w sposób niewymagający obsługi przez kierowcę. System monitoringu wizyjnego umożliwi zaś podgląd i rejestrację w postaci cyfrowej obrazów z kamer znajdujących się w pojazdach zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz autobusu. Z kolei nowoczesny system biletowy ułatwi płatność za przejazdy bezpośrednio w autobusie z użyciem karty płatniczej.

Pojazdy niebawem zaczną wozić pasażerów. Na trasy wyjadą niezwłocznie po tym, jak zostaną zarejestrowane i ubezpieczone. Ma to nastąpić w przyszłym miesiącu. Z kolei we wrześniu do Puław ma dojechać kolejnych siedem nowych autobusów.

(fot. Paweł Wójcik)
2018-07-30 19:19:44

8 komentarzy

 1. Panie Żuk Panie Fulara i wszystkie pociotki w ZTM Lublin: to sa nowoczesne autobusy a nie to co Wy kupujecie czyli Ursus Autosan i Solaris. chociaż Solaris akurat autobus dobry ale wstyd że generacja stara. Skoro już zaoszczędziliscie na taborze to teraz załoga czeka na podwyżki bo niedlugo będziecie sami ludzi nosić na plecach.

  • Jacek Żytkiewicz

   Dla tych panów a także dla pana Malca ważniejsze jest żeby przycisk otwierania drzwi przez pasażera był w burcie pojazdu a nie w szybie niż to że producent żadnej dostawy nigdzie nie zrealizował w terminie i dlatego mamy taki badziew jaki mamy. I będziemy mieli dalej bo ciemnocie łatwo wcisnąć bajeczkę że to nasz miastowy producent, dzięki temu tysiące miejsc pracy itd. Ciemny głupi lud to kupi.

 2. Zapomnieli zamontować wyświetlacze czy to wyprzedaż rocznika z 89-tego roku?

  • he wyglądają na schludne w środku, szyby czyste, siedzenia nie pocięte żyletką jak w ikarusach, co chcesz? he

   • Spoko panie Mysek – pojeżdżą z tydzień, dwa, a bydełko zadba i o szyby i o siedzenia.
    Czego sie nie da wybić, czy sprayem zapaćkać to nożami potną, a przynajmniej zasrają.

 3. Jasny Gwint !!!

  Jak to miło, że to MAn wygrał przetarg, znowu fabryka bubli (dla przyjaciół: Autosan) dostała po nosie.

 4. Ale Lublin popiera lokalne produkty i kupuje Usrsusa. Tylko dla czego pomimo upływu terminu dostawy żaden nie wozi jeszcze pasażerów ?? Mam na myśli autobusy spalinowe 12 metrowe oraz przegubowe trolejbusy.

 5. Jakoś nie mogą wyjechać w trasę a stoją w zajezdni od dwóch tygodni

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas