Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przywłaszczył laptopy a potem zgłosił kradzież. Sprzęt znalazł się w lombardzie

32-letni mieszkaniec Lublina postanowił szybko wyjść z długów. Plan chciał zrealizować sprzętem komputerowym, który przywłaszczył i spieniężył w jednym z lombardów.

Z jednej z kancelarii w Lublinie zniknął sprzęt komputerowy. Sprawa trafiła na policję pod koniec października. Wartość utraconego sprzętu została ustalona na poziomie około 6 tys. złotych. Jako jeden z pokrzywdzonych zgłosił się na komisariat 32-letni pracownik.

Mundurowi w toku śledztwa nabrali co do mężczyzny podejrzeń. Ustalili, że 32-latek był już karany za przywłaszczenie mienia. Szybko stał się on podejrzanym w tej sprawie.

– Policjanci ustalili, że mężczyzna mając długi, wpadł na pomysł wyjścia z nich za pomocą przestępczego procederu. Należące do firmy komputery zabierał z miejsca pracy i wstawiał do lombardu. Mało tego, podobnie czynił tak ze sprzętem należącym do jego znajomych – opisuje proceder asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Mężczyzna zaniósł sprzęt do lombardu. Wartość przywłaszczonego przez niego mienia wyceniono na około 10 tys. złotych.

– 32-latek usłyszał już na II komisariacie pięć zarzutów przywłaszczenia mienia. Szóstym zarzutem jest zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań – dodaje asp. Anna Kamola.

Policjanci odzyskali również część utraconego sprzętu.

2015-11-06 12:53:22
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. …i po raz kolejny lombardy, ..zlikwidować to kradzieże zmaleją.

Z kraju