Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przyszła zima, na drogach ciężkie warunki. Kierowcy narzekają na drogowców

Od popołudnia cały czas odbieramy zgłoszenia od czytelników o sytuacji na drogach naszego regionu. Z informacji tych wynika, że jest źle a są miejsca, gdzie w ogóle ciężko jest się poruszać ze względu na lód na jezdni.

Popołudniowe intensywne opady śniegu sprawiły, że na wielu drogach naszego regionu panują ciężkie warunki do jazdy. Choć najlepsze warunki powinny być na drogach krajowych, gdzie pracuje największa ilość sprzętu do odśnieżania, to jak wyjaśniają kierowcy, sytuacja jest tragiczna. – Zrobiłem dzisiaj ponad 250 kilometrów po całym województwie i muszę przyznać, że przez te kilka godzin jazdy zauważyłem tylko dwa pługi. Przecież to parodia co się dzieje, na drogach lodowisko a służb nie ma wcale- wyjaśniał Michał. –Jechałem z Zamościa do Lublina, 80 kilometrów trasy zajęło mi ponad trzy godziny. Nie dość że śnieg na jezdni, kierowcy na letnich oponach co chwila wpadający w poślizg czy też do rowów, to na dodatek najbardziej znane miejsca, czyli Izbica, Wólka Orłowska czy Łopiennik jak zwykle sprawiały problem – napisał Wojciech.

Drogowcy odpierają, że cały sprzęt został wysłany w trasy, łącznie na drogach ma pracować kilkadziesiąt piaskarek i pługopiaskarek. –Jednak ze względu że opady cały czas występują, nie ma możliwości natychmiastowego uprzątnięcia śniegu z jezdni. Dopiero gdy przestanie padać, nasza praca będzie zauważalna – usłyszeliśmy. W chwili obecnej sytuacja wygląda następująco: DK nr 2, 48, 63, 68 oraz 12, 17 i 19 na odcinku od granicy z woj. mazowieckim do Lublina są w pełni przejezdne i nie ma na nich żadnych utrudnień związanych z opadami. Gorzej jest już na trasach 17 Lublin – granica państwa, 12 Lublin – Piaski, 74 Annopol – Zosin, oraz 19 Lublin – Janów Lubelski. Na tych trasach występuje lokalna śliskość, błoto pośniegowe a także są miejsca, gdzie leży warstwa zajeżdżonego śniegu.

Kilku kierowców narzekało na fatalny stan „starej” 17 z Lublina do Kurowa – Droga wcale nie odśnieżona, jedzie się z duszą na ramieniu gdyż co chwila samochodem zarzuca na lodzie. Jednak w tym przypadku, za zimowe utrzymanie drogi odpowiadają gminy, na których terenie się ona znajduje. Po oddaniu ekspresówki „stara” trasa stała się drogą gminną. Podobnie jest na drogach wojewódzkich. –Przejazd z Zamościa do Chełma trasą 843 przez Skierbieszów odradzam. Na wzniesieniach lodowisko, nie da się wjechać – informuje Mariusz. Podobnie jest na innych lokalnych trasach w tym rejonie. Ze względu na krajobraz Roztocza, czyli liczne wzniesienia, pokonanie tych dróg w takich warunkach pogodowych jest bardzo trudne.

Zima dała się we znaki także na kolei. Oblodzenie trakcji spowodowało spore problemy na szlaku kolejowym w okolicach Łukowa. Pociąg jadący z Terespola przez Łuków i Lublina do Chełma miał duże opóźnienie. Kolejarze na miejsce wysłali specjalny pociąg techniczny, który po kilku godzinach usunął lód z trakcji elektrycznej.

Przyszła zima, na drogach ciężkie warunki. Kierowcy narzekają na drogowców
Przyszła zima, na drogach ciężkie warunki. Kierowcy narzekają na drogowców
Przyszła zima, na drogach ciężkie warunki. Kierowcy narzekają na drogowców

(fot. lublin112)
2014-12-26 20:37:31

14 komentarzy

 1. hahaha…nieuki do szkoły jazdy sie zapisac za nim sie wybierzecie na oblodzone drogi lub tez osniezone…a jak nie pasuje to na piechote a nie tylko krytykowac i krytykowac….a po swiatecznym obzarstwie do lopaty i odsniezac chodniki…!!

 2. We Smoryniu wypadek 4 ofiary śmiertelne na cb mówili

 3. "miszcz kierownicy"

  5 cm śniegu spadło a płacz jakby zima stulecia przyszła, zawsze pierwszego dnia jak śnieg spadnie wszystkim jest ślisko i narzekają a potem całą zimę jak jest zajeżdżony lód na drodze i lodowe koleiny to już jest ok i nikt nie narzeka

 4. Jechałem dziś trasą Łuków – Lublin po 15. Pierwszy pług zobaczyłem dopiero przed Lublinem, droga do Kurowa tragiczna. Miejscami warstwa lodu jak na lodowisku.

 5. Wszyscy narzekają na służby drogowe. Ale mało kto wie że gdy występuje opad to służby nie mają obowiązku wyjeżdżać. U mnie mimo wszystko odśnieżają (a sypie). Przede wszystkim myśleć jak się jedzie. I z Kubicy D$%A kiedy śniegu kupa.

 6. To kup sobie łyżwy zamiast samochodu. 😉

 7. może mi jakiś „miszcz” kierownicy mi wyjaśni co mu dadzą zimowe opony na lodzie ?

 8. Narzekają na lód na drogach, a jak na wsiach, zaciąga drogi, to tego nie widzą

 9. o jaaa Cię, faktycznie bo spadło tyle śniegu…. raptem parę cm. przyprószyło i wielkie halooo… jeśli ktoś nie potrafi jeździć po taki śniegu to w ogóle za kółko nie powinien wsiadać…!!!!!!!!!!!! a wysyłają te zgłoszenia tylko bezsensownie informują panie ja nie przejadę po głównej po 3cm śniegu leży…;/

 10. Soory no mamy taki klimat

Wiadomości z info112