Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przyłożył mężczyźnie nóż do szyi, po chwili uderzył go młotkiem w głowę

Lubelscy policjanci zatrzymali recydywistę, który na jednej z ulic Lublina zaatakował 41-latka. Sprawca przyłożył nóż do szyi poszkodowanemu, a potem uderzył go młotkiem w głowę. 35-latek został zatrzymany i najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.

W miniony poniedziałek na targowisku przy ul. Ruskiej w Lublinie doszło do rozboju na 41-latku. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna został zaatakowany przez współbiesiadnika, z którym spożywał alkohol.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna nagle stał się agresywny i zaczął domagać się kosztowności. Następnie przyłożył nóż do szyi 41-latka i uderzył go młotkiem w głowę. W wyniku tego 41-latek stracił plecak z zawartością dokumentów, telefonu komórkowego i kart płatniczych. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń i szybko wezwał pomoc.

Na miejscu interweniowali policjanci z II komisariatu, którzy zatrzymali sprawcę rozboju. 35-latek trafił do policyjnej celi. Wczoraj został doprowadzony przez kryminalnych z komendy miejskiej do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawca będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Decyzją sądu mieszkaniec gminy Siedliszcze trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za rozbój z niebezpiecznym narzędzie grozi kara nawet 15 lat więzienia. W warunkach recydywy może zostać dodatkowo zaostrzona.

(fot. Policja Lublin)

8 komentarzy

  1. Menel w ubranku z pomocy społecznej (firmowe) z drugim menelem się pobił (telefon komórkowy). A mówią że w Polsce bieda.

  2. jeden glupi a drugi taki sam pijaczyna

  3. Ha ha ha jakiś wsiowy skroił lubelaka na jego terenie.

  4. Z głupim psycholem się nie pije

  5. A nie da się na miejscu osądzić i wyroku wykonać ?

  6. Rudy a fałszywy , dziwne trochu