Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał rowerem wprost przed ciężarówkę. Zginął na miejscu (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 835 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Nie żyje 48-latek, który wjechała rowerem wprost przed jadący pojazd ciężarowy. Policjanci przekazali więcej informacji dotyczących tego tragicznego zdarzenia drogowego.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem około godziny 18:30 na wysokości miejscowości Gromada w powiecie biłgorajskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu ciężarowego z rowerzystą na drodze wojewódzkiej nr 835. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 48-letni rowerzysta, który wyjechał z drogi serwisowej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy ciężarowego volvo jadącemu drogą wojewódzką i wjechał wprost przed samochód. W wyniku zderzenia obu pojazdów mężczyzna poruszający się jednośladem poniósł śmierć na miejscu. Kierujący ciężarówką 37–latek z Przemyśla był trzeźwy.

Na miejscu policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Ciało 48-latka decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do dalszych badań sekcyjnych. Na czas trwania czynności procesowych droga w miejscu wypadku była zablokowana, a podróżujący byli kierowani na objazdy wyznaczone przez policjantów. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Wjechał rowerem wprost przed ciężarówkę. Zginął na miejscu (zdjęcia)

(fot. Policja Biłgoraj)

13 komentarzy

 1. Nie miał instynktu poruszania się po drogach , więc zginoł.
  Myślenie nie boli, ale niektórych to przerasta.

 2. co on robił na drodze?

  Nie wiem ile musiałbym wypić, żeby jeździć rowerem między samochodami. Nikt normalny nie jeździ rowerem po drogach. To samobójstwo.

  • Zwłaszcza w poprzek przed tirem co nie ?

  • A może jest odwrotnie? To samochody jeżdżą pomiędzy rowerzystami.

  • Po karambolu z udziałem osobówek i ciężarówek, powinieneś napisać:
   „Nie wiem ile musiałbym wypić, żeby jeździć osobówką między ciężarówkami. Nikt normalny nie jeździ osobówką po drogach. To samobójstwo.”

  • Czyli wolisz rowerem po chodniku.
   Dziwne, bo ostatnio cieszyłeś się, że policjanci przy pomocy drona, karali rowerzystów jeżdżących po chodnikach i PdP.
   Weź się zdecyduj, czy można rowerem po chodniku, czy należy za to karać.

 3. Rowerzyści na wagony !!!!

Wiadomości z info112