Przyjeżdżali do Świdnika kraść katalizatory. Udało im się uciec w pościgu, jednak policjanci się nie poddali

Mieszkańcy Chełma stali za kradzieżami katalizatorów w powiecie świdnickim. Przyznali się do siedmiu czynów. Ustalane jest jeszcze, czy nie mają związku z innymi tego typu zdarzeniami, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w naszym regionie.

Zatrzymani zostali mężczyźni, którzy pod koniec marca usiłowali ukraść katalizator z jednego z samochodów zaparkowanych na terenie Świdnika. Próba kradzieży się jednak nie powiodła, a na miejscu po chwili pojawili się policjanci. Wtedy sprawcy zaczęli uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg.

Auto skierowało się w stronę Lublina, po czym wjechało na teren osiedla na Felinie. Tam, w rejonie ul. Jagiellończyka kierowca widząc, że dalej nie uda mu się pojechać, zatrzymał pojazd. Wtedy mężczyźni wyskoczyli z seata i uciekli pieszo pomiędzy bloki. W seacie policjanci znaleźli sprzęt służący do kradzieży katalizatorów.

Funkcjonariusze rozpoczęli czynności w tej sprawie. Żmudna praca przyniosła jednak sukces. Okazało się, że za wszystkim stoją mieszkańcy Chełma w wieku 20 i 23 lat. Właśnie zostali oni zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Udowodniono im siedem kradzieży katalizatorów na terenie powiatu świdnickiego.

Dzisiaj mężczyzn doprowadzono do prokuratury, gdzie w trakcie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci jednak na razie nie kończą jeszcze tej sprawy. Ustalane jest bowiem, czy zatrzymani nie mają związku z innymi tego typu zdarzeniami, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w naszym regionie.

Z kolei mieszkaniec Lublina, którego zatrzymano po pościgu na jednej z pobliskich ulic, gdyż nie był w stanie wyjaśnić, co robi o tej porze w tym miejscu, niebawem został zwolniony. Okazało się, że nie ma z tą sprawą nic wspólnego.


(fot. lublin112)

Zobacz również

6 komentarzy

  1. Wcale nie będę zaskoczony że kradzione katalizatory będą wywożone do sowietów za buga..

  2. Jakby policjanci nie osłaniali willi Kaczyńskiego, to pewnie złapali by złodziei jeszcze w Świdniku.

  3. hahaha wyrokow nie zobacza, zawiasy i jakies smieszne pieniadze

  4. Plebs gardzi uczciwą pracą. Lepiej kraść.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie
Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”