Przyjeżdżali do Świdnika kraść katalizatory. Udało im się uciec w pościgu, jednak policjanci się nie poddali

Mieszkańcy Chełma stali za kradzieżami katalizatorów w powiecie świdnickim. Przyznali się do siedmiu czynów. Ustalane jest jeszcze, czy nie mają związku z innymi tego typu zdarzeniami, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w naszym regionie.

Zatrzymani zostali mężczyźni, którzy pod koniec marca usiłowali ukraść katalizator z jednego z samochodów zaparkowanych na terenie Świdnika. Próba kradzieży się jednak nie powiodła, a na miejscu po chwili pojawili się policjanci. Wtedy sprawcy zaczęli uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg.

Auto skierowało się w stronę Lublina, po czym wjechało na teren osiedla na Felinie. Tam, w rejonie ul. Jagiellończyka kierowca widząc, że dalej nie uda mu się pojechać, zatrzymał pojazd. Wtedy mężczyźni wyskoczyli z seata i uciekli pieszo pomiędzy bloki. W seacie policjanci znaleźli sprzęt służący do kradzieży katalizatorów.

Funkcjonariusze rozpoczęli czynności w tej sprawie. Żmudna praca przyniosła jednak sukces. Okazało się, że za wszystkim stoją mieszkańcy Chełma w wieku 20 i 23 lat. Właśnie zostali oni zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Udowodniono im siedem kradzieży katalizatorów na terenie powiatu świdnickiego.

Dzisiaj mężczyzn doprowadzono do prokuratury, gdzie w trakcie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci jednak na razie nie kończą jeszcze tej sprawy. Ustalane jest bowiem, czy zatrzymani nie mają związku z innymi tego typu zdarzeniami, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w naszym regionie.

Z kolei mieszkaniec Lublina, którego zatrzymano po pościgu na jednej z pobliskich ulic, gdyż nie był w stanie wyjaśnić, co robi o tej porze w tym miejscu, niebawem został zwolniony. Okazało się, że nie ma z tą sprawą nic wspólnego.


(fot. lublin112)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Wcale nie będę zaskoczony że kradzione katalizatory będą wywożone do sowietów za buga..

 2. Jakby policjanci nie osłaniali willi Kaczyńskiego, to pewnie złapali by złodziei jeszcze w Świdniku.

 3. hahaha wyrokow nie zobacza, zawiasy i jakies smieszne pieniadze

 4. Plebs gardzi uczciwą pracą. Lepiej kraść.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika