Zatrzymali złodzieja rowerów. Właściciel jednośladu o kradzieży dowiedział się od policjantów

Mężczyzna zapewniał policjantów, że jego rower stoi w garażu. Tymczasem funkcjonariusze chwilę wcześniej zatrzymali złodzieja jego jednośladu.

W piątek po południu mieszkaniec powiatu radzyńskiego zauważył na stacji paliw mężczyznę, który dzień wcześniej ukradł mu rower. Od razu powiadomił o wszystkim policję. Na miejscu po chwili pojawili się funkcjonariusze i zatrzymali złodzieja. Okazał się nim 51 -letni obywatel Litwy.

Problemem był jednak fakt, iż mężczyzna poruszał się innym rowerem, niż skradziony zgłaszającemu jednoślad. Co więcej, nie przyznawał się do kradzieży. Nie umiał jednak wytłumaczyć, skąd ma rower, którym przyjechał na stację. Twierdził, że nie pamięta. Policjanci zaczęli podejrzewać, iż ten jednoślad również został skradziony.

Mężczyzna został więc przewieziony na komendę. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dyżurny ustalił, że w ostatnich godzinach nie było żadnego zgłoszenia kradzieży roweru. Jednak postanowił poszperać trochę w sieci. Tam natrafił na ogłoszenie sprzedaży takiego samego roweru, jak ten zabezpieczony przy obywatelu Litwy.

Policjanci skontaktowali się z autorem ogłoszenia, lecz ten zapewniał, że jego rower stoi w garażu. Jednak zaskoczony telefonem postanowił sprawdzić ów fakt, wtedy okazało się, że jednośladu tam nie ma. Zatrzymany obywatel Litwy został osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży mienia o łącznej wartości blisko 2,2 tys. złotych. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja)

Zobacz również

2 komentarze

 1. To który k….. jest synem kogo?
  Ja nie ogarniam

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą