Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Przyjechali mu pomóc, zaatakował ratowników medycznych i demolował karetkę. Trafił do celi

Bił po twarzy i kopał ratowników medycznych, a także demolował karetkę pogotowia ratunkowego. Mieszkaniec Lublina odpowie za naruszenie ich nietykalności.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 21 przy ul. Turystycznej w Lublinie. Zespół ratownictwa medycznego została wezwany do jednej z restauracji, w której znajdował się mężczyzna potrzebujący pomocy. W trakcie interwencji, pacjent stał się agresywny i zaczął atakować ratowników medycznych.

Jak nas poinformowano, jeden z ratowników został uderzony w twarz, drugi zaś kopnięty. Agresor nie oszczędził również samej karetki pogotowia ratunkowego. Wyrzucał na zewnątrz znajdujące się w środku wyposażenie pojazdu. Ratownicy wezwali na pomoc policję.

Wywiadowcy zatrzymali agresora i osadzili go w policyjnej celi. Jak wyjaśniał nam kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, agresywnym pacjentem okazał się 37-letni mieszkaniec Lublina. Odpowie on za naruszenie nietykalności ratowników medycznych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – zdjęcie ilustracyjne)

17 komentarzy

 1. nietrza bylo go wkużać to nie dostalri oklepu

  • Nie kompromituj się z tą pisownią. I ekstra komentarzem. Cham ze wsi wyjdzie wieś z chama nigdy…!!!

   • Ale niepotrzebnie go ratowali. Po co to komu? Taki patol to tylko ciezar dla spoleczenstwa. Teraz jeszcze bedzie trzeba za niego placic.

 2. Co za miejski ***. Do takiego człowieka powinno przyjechać zomo z pałami a nie karetka.

  • Jest postęp pod rządami PO w Lublinie. Gonimy Europę, np. ta sytuacja to całkiem jak w Szwecji. Tam interwencje pogotowia w asyście policji stają się już normą.

 3. Paralizator powinien być na wyposażeniu karetki obowiązkowo !!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Grześ przez wieś

  Zamiast karetki potrzebował gumowej pały.

  • Kiedys byly na wposażeniu karetki takie translatory.. jak pacjet był agresywny, bylo tłumaczone jak ma się zachować..;)

 5. W ramach kary powinni mu wlepić odkupienie karetki nowej. Jak zabulił by pareset tysiaków to drugi raz by dzwonił ale po grabarza. A tak na marginesie panowie rarownicy- pawulonik, pawulonik.

  • Przeciez taki patol nic ci nie odkupi… Nie ma pracy, a to, co wyciagnie od rodzicow, to szybko przepije.

 6. To nie on to alkohol jakby zioła lecznicze zażył to by jeszcze szyby w karetce umył

 7. biegunkę miał , a oni nie dali mu się wypróżnić :-))

 8. Powinni go zakuć w dyby i postawić na krakowskim przedmieściu, a u góry tabliczka co zrobił. Jeszcze powinien stać stolik ze zgniłymi jajkami, żeby każdy go mógł obrzucać. Jeszcze baty na 4 litery to by może dostał rozumu. Teraz pewnie dostanie parę miesięcy w zawiasach i dalej będzie zdegenerowany zamiast prac społecznych…

 9. Dyrdymałko Eustachy

  Tak to widzicie jest, jak się chce ratować kogoś na siłę.

 10. Swoją drogą na wyposażeniu karetki powinien być paralizator albo pała. NIe byłoby takich problemów z ochlapusami. Albo powinien być zniesiony przepis o obowiazku ratowania zycia. Mozna bylo zostawic patusa w rowie i sie nim nie przejmowac.

Z kraju

Sport