690 680 960

Zmieniał pas jezdni, zderzył się z subaru (zdjęcia)

Dwa pojazdy zderzyły się dzisiaj po południu na al. Witosa w Lublinie, na wjeździe na rondo Kasprzaka. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 12 na al. Witosa w Lublinie. Na wjeździe na rondo przy Makro zderzyły się dwa samochody: ciężarowy i osobowy. Na miejscu interweniowała policja.

Jak wstępnie ustalono, oba pojazdy jechały od strony centrum. Kierujący ciężarówką w trakcie zmiany pasa jezdni doprowadził do zderzenia z poruszającym się tuż obok subaru.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Przez ponad godzinę występowały niewielkie utrudnienia w ruchu. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności kolizji.

(fot. lublin112)

12 komentarzy

 1. codziennie wypadki ludzie nieumja jezdzic

  • W większości przypadków jakoś sobie jednak radzą. Na dziesiątki tysięcy samochodów codziennie jeżdżących po Lublinie te kilkadziesiąt kolizji dziennie to są ułamki promila.
   Ale jeśli chodzi o poszanowanie przepisów, czy stosunek do innych uczestników ruchu – poziom umiejętności jazdy pozostawia wiele do życzenia.
   Najgorzej jest w strefie dróg równorzędnych, czy na placach bez wyznaczonych dróg. Tam 80% kierujących wymusza pierwszeństwo na nadjeżdżającym z prawej, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

 2. „Tuż obok ” czyli w „martwym punkcie ” co nie zwalania kierowcy „duzego ” z odpowiedzialnosci .Ale bedąc kierowca osobowki z praktycznie niczym nie ograniczoną widocznoscią ,warto czasem pomyśleć żeby nie jechać obok ciężarówki w jego „martwym punkcie ” ,bo można mieć nie miłą niespodzianke

 3. Skąd jechała ciężarówka ? Od miasta czy od Łęczyńskiej ? Bo to ma zasadnicze znaczenie…

  • nie ma znaczenia, zmieniał pas. nie masz racji

   • To w jakim celu na jezdni od strony Łęczyńskiej stoi znak USTĄP PIERWSZEŃSTWA PRZEJAZDU skoro żaden z pasów się nie krzyżuje ? I dlaczego zjeżdżając od strony zamku pod MAKRO masz znak DROGA Z PIERWSZEŃSTWEM. Czy przypadkiem znak USTĄP PIERWSZEŃSTWA PRZEJAZDU nie ma zastosowania do CAŁEJ POWIERZCHNI jezdni ?

    Jak dla mnie jak ciężarówka zmieniała pas ruchu za linią ciągłą zjeżdżając w Krańcową to miała PIERWSZEŃSTWO przez pojazdem jadącym od strony ŁĘCZYŃSKIEJ. I mógł przecinać sobie 3 pasy na skrajny prawy. Jaki w innym przypadku byłby cel postawienia znaku od strony ŁĘCZYŃSKIEJ skoro każdy mógłby sobie jechać swoim pasem aż pod MAKRO, a przy zmianie pasa ruchu zgodnie z Twoją teorią nie ma znaczenia kto zmienia – czy z prawej, czy ten z lewej 🙂

    • Ja osobiście niejednego cepa strąbiłem w takiej sytuacji. Barany grzeją myśląc, że mają tam pierwszeństwo. Fakt, że przydałyby się tam namalowane trójkąty, ale chyba na to jest za mało kasy. Trzeba było jakieś dziwne czerwone wypustki nawalić przed tym rondem.

     • nie masz racji, znak pierwszeństwa nie upoważnia do zmiany pasa ruchu, wiele razy na forum było to miejsce omawiane, według ciebie gdzie niby się kończy to pierwszeństwo?na rondzie? oddaj prawko do wordu

     • jedż zmieniaj pasy, rozwal się i wezwij policję i z pokorą przyjmij mandat, a przekonasz się że nie masz racji.

    • W Lublinie jest więcej takich oznaczeń. Ostatnio tak zrobiono na moście na ul. Diamentowej i Krochmalnej. Wjeżdżając z Diamentowej w Krochmalną, na most, w kierunku J.P II, na moście mamy znak „droga z pierwszeństwem przejazdu”, a jadący z prawej strony mostu z Krochmalnej w kierunku ronda mają znak „ustąp pierwszeństwa przejazdu”, z tym, że jest to pas który ma swoją kontynuację, nie jest to pas wjazdowy na drogę główną i nie ma tam trójkątów na drodze. Kto ma pierwszeństwo? Zjeżdżający z mostu i chcący zjechać na prawy pas a potem w Nadbystrzycką, czy jadący z Kierunku Krochmalnej, cały czas swoim pasem, również chcący skręcić w Nadbystrzycką?

 4. od czego taki kierowiec ciężarówki ma lusterka i mózg ? chyba że ma klapki na oczach i widzi tylko do przodu

  • Kierowca ciężarówki był na pierwszenstwie. To osobowki nie patrzą na znaki tylko aby do przodu.

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin