Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przygotowania do budowy drogi ekspresowej z Piask do Hrebennego wchodzą w kolejny etap

Pierwsze umowy na przygotowanie dokumentacji przyszłej trasy S17 z Piask do granicy Państwa zostały już podpisane. Projektanci będą mieli dwa lata na zakończenie prac. Wtedy ogłoszone zostaną przetargi na budowę.

W poniedziałek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na kolejne przygotowania do budowy trasy S17 od Piask do Hrebennego. Chodzi o opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej na dwóch odcinkach. Pierwszy z nich ma ok. 9,8 km pomiędzy węzłami Łopiennik i Krasnystaw Północ, drugi zaś to nowa obwodnica Zamościa, czyli ok 12 km drogi od węzła Zamość Sitaniec do węzła Zamość Wschód.

Oznacza to, że wykonawca, jakim jest firma Mosty Katowice, może rozpoczynać pracę nad przygotowaniem dokumentacji przyszłej trasy. Projektanci będą musieli przeanalizować możliwe warianty przebiegu drogi ekspresowej a następnie skonsultować je z mieszkańcami. Po wybraniu odpowiedniego wariantu, konieczne będzie uzyskanie decyzji środowiskowej. Później firma przeprowadzi badania geologiczne terenu oraz wykona elementy koncepcji programowej. Na to wszystko jest 24 miesiące. Niebawem drogowcy planują podpisać umowy na kolejne odcinki.

Gotowa dokumentacja pozwoli ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji realizowanej w systemie projektuj i buduj. Realizację całej S17 od Piask do Hrebennego przewidziano w latach 2021-2025.

(fot. lublin112)

8 komentarzy

 1. A kiedy ruszy budowa drogi ekspresowej S19 Lublin-Kraśnik???Podobno do 2022r ma być zakończona,a w ogóle nic nie widać,żeby któraś z firm co wygrała przetarg coś zaczynała robić na tym odcinku.

 2. patrzeć nie mogę

  lubelska generalna to może nadzorować drogę żużlową chłopu na pole, a nie budowę dróg ekspresowych : przykłady dolina Ciemięgi, chłam od Markuszowa do połączenia S12 w Sielcach doły i nierówności, aż wreszcie najnowsze dzieło nadzorowany przez lubelską odcinek w Parafiance budowany przez PORR jeszcze nie oddany , a już bubel
  Czy ktoś z Warszawy weźmie się za tych patałachów

 3. Spoko nie podniecaj się …nie zakończona do 2022 a jedynie przetargi będą trwać do 2025….a budowa S 17 rozpocznie się w 2025 przybliżony termin…plus …minus 10;lat.

 4. A kiedy wreszcie wybudują obwodnicę Niemiec, z Lubartowa do Lublina czyli 25 km jedzie się godzinę!, bo korek zaczyna się od Kopaniny a czasem od przystanku na Wandzie ?

 5. Jestem ciekaw jakie byłyby wyniki ankietę, z pytaniem czy jest Pan/Pani za:
  a) budową dróg ekspresowych ze skutecznie działającym systemem kontroli prędkości (fotoradary, pomiary odcinkowe, itp.)
  b) pozostawieniem obecnych dróg krajowych w obecnym stanie bez nadzoru nad przestrzeganiem prędkości (brak fotoradarów, nieoznakowanych, suszarek)

  Obawiam się, że kilka procent kierowców straciłaby sens jazdy, bo toczenie się tylko 120km/h to ujma dla dobrego kierowcy. Jak odpowiedzieli by sraczkowcy z ciągłą potrzebą wyprzedzania?