690 680 960

Przydrożni oszuści znów działają, próbując wyłudzić pieniądze. Nie dajcie się nabrać

Zbliżają się wakacje i podobnie jak w ubiegłym roku ujawnili się przydrożni oszuści. Osoby o ciemnej karnacji usiłują wyłudzać pieniądze.

-Mężczyzna o ciemnej karnacji skóry, usiłuje obok Niedrzwicy Dużej wyłudzić od kierowców pieniądze. Udaje awarię auta – taki telefon otrzymaliśmy wczoraj tuż po południu. Pamiętając ubiegłoroczne historie, kiedy to wielu kierowców zostało oszukanych w podobny sposób postanowiliśmy od razu sprawdzić informację. Nasz reporter udał się na wskazane przez czytelnika miejsce, jednak rzekomego oszusta już tam nie było. Zaledwie po kilkunastu minutach opisane auto oraz stojący obok mężczyzna był już w innym miejscu, tym razem przy drodze z Niedrzwicy Dużej do Bełżyc.

Machał on na przejeżdżające auta prosząc o zatrzymanie się. Zaledwie kilkuminutowa obserwacja potwierdziła nasze przypuszczenia, mężczyzna łamaną polszczyzną wyjaśniał, że skończyła mu się benzyna i potrzebuje gotówki na paliwo. Ubrany w garnitur, stojąc przy wysokiej klasy aucie, wciskając wizytówkę sprawiał wrażenie godnego zaufania. Tłumaczył, że nie ma polskiej waluty, jednak w zamian za pożyczkę da w zastaw drogocenny zegarek, bądź złoty łańcuszek. Dodatkowo tkliwa historia o dziecku, które miało wypadek i musi on dojechać do niego do szpitala miała wzbudzić litość i ułatwić oszustwo.

Oszust był jednak niezwykle czujny, widząc stojący w pobliżu przez dłuższy czas pojazd naszego reportera przerwał próby wyłudzenia. Zaś na widok aparatu fotograficznego, momentalnie wskoczył do auta, które nagle okazało się, że posiada paliwo i z piskiem opon zaczął uciekać. W ubiegłym roku wiele osób zostało w ten sposób oszukanych. Złoty zegarek okazywał się nic nie wartą podróbką znanej marki, a gruby i drogocenny łańcuszek tylko miedzianą imitacją.

Przestrzegamy wszystkich, aby nie dali się naciągnąć w ten sposób. Jeżeli nie mamy pewności nie zatrzymujmy się i nie podjeżdżajmy pod podejrzany samochód. Nie wysiadajmy z auta i nie otwierajmy drzwi. Jeżeli już zdecydujemy się zatrzymać, otwórzmy okno w miarę wąsko, bo nie wiemy kto stoi na poboczu i czego chce. Zachowajmy maksimum bezpieczeństwa. O każdej próbie oszustwa najlepiej powiadomić najbliższy komisariat policji. Idą wakacje i szkoda by było stracić oszczędności przeznaczone na wypoczynek. Bądźcie rozsądni i czujni.

(fot. lublin112)
2014-06-24 09:00:08

24 komentarze

 1. no i weź człowieku szanuj murzyna i rumuna

 2. policja ma nieoznakowane radiowozy i mogli by szybko z tym skończyć ale to jest niedochodowe zajęcie dlatego tym się nie zajmują

 3. miejscowy proboszcz zwyczajny

  Co z tego jakby nawet policja zatrzymała tego pomiota.
  Następnego dnia jak nie prokurator, to Wysoki Sąd by go wypuścił z braku dowodu przestępstwa.

 4. anna dorota baran

  a mnie to samo zdarzylo sie we Wloszech,tez skonczyla sie benzyna,nie mial euro i byl z dzieckiem,ktore sie nagle rozchorowalo.Tylko ten czlowiek to byl Ukraincem!

  • Pewnie jeszcze jedna różnica – oddał był co do grosza… nie wrzucając wcześniej maszynki do strzyżenia.

 5. w czwartek 20.06 stal ten cygan przy moscie w Niedrzwicy ,zielonym BMW na angielskich numerach i zatrzymywał samochody

 6. Wydrukować parę stówek i nosić „na wszelki wypadek” w dodatkowym portfelu.
  Złoto i historie są na niby to pieniążki też takie być mogą…jak w piaskownicy 🙂
  Jak przypadkiem spróbuje wprowadzić lipny hajs do obiegu…..nikt nie będzie na policję długo czekał.

 7. Widzialem go dzis, szukal jelenia na drodze do.piask 🙂

 8. nikt tak nie kradnie jak cygan z cygańskiego taboru , wykorzysta okradnie szukaj wiatru w polu. 😛

 9. Tia strasznie jest to wiarygodne… cygan i problem 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli