Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych w Świdniku stanął pomnik żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Laluś” (zdjęcia)

W poniedziałek w Świdniku uroczyście odsłonięto pomnik żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Laluś”. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Świdniku.

W poniedziałek w Świdniku przy Rondzie Żołnierzy Wyklętych został uroczyście odsłonięty i poświęcony pomnik żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Laluś”. W wydarzeniu udział wziął wojewoda lubelski Lecha Sprawka oraz przedstawiciele władz Świdnika i zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i odegrania hymnu państwowego oraz wprowadzenia sztandarów. Następnie przedstawiono sylwetkę Józefa Franczaka ps. „Laluś”.

Po tym odbyły się wystąpienia okolicznościowe, po nich uroczyście odsłonięto i poświęcono pomnik, a następnie złożono kwiaty. Pomnik powstał dzięki dotacji udzielonej przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

O postaci Józefa Franczaka ps. „Laluś” więcej można przeczytać tutaj

(fot. LUW)

24 komentarze

 1. Ptaki będą miały dobrą miejscówkę do pozbywania się ładunków ustrojowych a domniemam, że znajdą się tacy, którzy i jajeczkiem trafią, i farbą…

 2. Where is Balbina ?

  Uuu…. pedzia z Żoliborza nie było?

 3. „Elyta” na zdjęciach szczerzy się do tłumu będąc przykładem a w czterech ścianach znęca się nad bliskimi fizycznie i psychicznie ale przecież o tym nikt nie wie bo przecież IDEAŁ jest tylko jeden. Prawy i Sprawiedliwy…

 4. Ciepłe kluski z piss

  Majkel nie zaprosił swojego partnera ? Widoczne arturek go wystarczajaco zaspokaja.

 5. Nowe przegrane bohatyry, które walczyły z nowym ustrojem co zabierał bogatym i dawał biednym. Gdyby w Polsce został ustrój przedwojenny to do tej pory mielibyśmy feudalizm!

 6. Laluś to chyba pisał?, a pseudonim to „Lalek”

  • Warto najpierw zaznajomić się z opracowaniami i informacjami IPN, a potem zabierać się za komentowanie.

 7. W Lublinie Lalek w Świdniku Laluś.

 8. Pozdrowienia dla ofiar tego lalusia….

 9. Znam historię Franczaka z opowiadań dziadka mieszkał w Kozicach to nie żaden bohater tylko zwykły bandyta i złodziej ,wystarczy popytać starszych ludzi z tych okolic a swoją drogą dlaczego w ostatnich latach jest o nim głośno ci co go dobrze pamiętali poumierali a młodym robią wodę z muzgu

Z kraju