690 680 960

Przez 20 km jechała lewym pasem drogi ekspresowej z prędkością 50 km/h. W ręku trzymała telefon, obok siedziało dziecko

W żaden sposób nie reagowała na dźwięki klaksonów, czy też znaki dawane światłami. Kobieta kierująca citroenem poruszała się drogą szybkiego ruchu z prędkością ok. 50 km/h, lewym pasem jezdni.

76 komentarzy

 1. Nie mam zaufania ani do kierowców wrzucających lewy kierunkowskaz na rondzie, ani do tych którzy kierunku nie wrzucają. Ostatnie sytuację na drodze dobitnie pokazały mi, że to co „mruga” nie zawsze równa się temu co ma zamiar wykonać kierowca. W samym poprzednim tygodniu czekając na włączenie się do ruchu miałem dwie sytuacje, gdzie kierowca sygnalizując skręt w prawy – gdzie ja teoretycznie mógłbym się włączyć w tej chwili do ruchu – pojechał dalej prosto. Gdyby nie jakieś wewnętrzne przeczucie, żeby odczekać chwilę i niska prędkość na skrzyżowaniu to nie skończyłoby się zbyt przyjemnie..

  Sam z kolei na rondzie wrzucam jak najszybciej informację kiedy zamierzam zjechać, żeby pojazdy czekające na swoją kolej na dalszych wjazdach miały okazję wykorzystać swój czas. Lewego nie wrzucam nigdy, tak też byłem uczony.

 2. Nie ważne że bezpiecznie dojechała ważne że ktoś dał sygnał na psy oto właśnie polska dziekiii

  • Taka jazda po eksprsowce powoduje większe zagrożenie niż jadąc równo z ograniczeniem

  • Kierowca bombowca arystokrata szos

   Jak to jest być idiotą?

  • Bardzo dobrze, że informacja została zgłoszona. Tym razem nic się nie stało, innym coś może się wydarzyć. Chcesz bawić się telefonem, wybierz autobus. Zwłaszcza, że pani się nie spieszyło.

  • Po pierwsze- „nieważne” i żenujący brak przecinków nie czynią z ciebie autorytetu moralnego. Po drugie, na drogach ekspresowych, autostradach, gdzie nie ma wytyczonych do tego pasów, wyprzedzanie z prawej strony jest zabronione. Tępą dzidą jest ten, kto twierdzi, że blokowanie ruchu wolną jazdą na lewym pasie jest przejawem dbałości o bezpieczeństwo. Czyli- paszła won!

 3. Zgłoszenie na stop wariatom drogowym takie sobie, powinni zmienić na stop kretynom drogowym

 4. Widzę że tutaj są kolesie którzy tolerują łamanie przepisów bo przecież nic się nie stało. To właśnie dzięki takim elementom jest przyzwolenie społeczne na czyny zabronione typu molestowanie seksualne dzieci przez księży czy podobne.

 5. Również wczoraj wyprzedzałem tą panią. Siedzenie pasażera było rozłożone, a dziecko kręciło się po samochodzie i jestem pewny że nie było przypięte nawet pasem.

 6. ma szczescie pinda ze na mnie nie trafila….

 7. Zapominacie jeszcze o tym że jadąc ekspresówką, lewym pasem, 50km/h praktycznie blokuje się całą jezdnię. By wyprzedzać prawą stroną poza obszarem zabudowanym potrzeba przynajmniej trzech pasów ruchu w jednym kierunku, a na tej drodze jest przeważnie dwa. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby policja wlepiła też mandaty wszystkim którzy wyprzedzali ją prawym pasem.

  • Przecież na ekspresówce można wyprzedzać z prawej strony!

  • Najgorsze jest to że wchodzą tacy ludzie jak ty i wprowadzają ludzi w błąd, można wyprzedzać na drodze ekspresowej z prawej strony .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncert charytatywny dla Nelki Wychodzkiej w Bełżycach
Piknik z produktem polskim w Janowie Podlaskim
Festiwal Oręża Polskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”