Przekroczył limit punktów karnych za wyczyny na drodze. Odzyska uprawnienia po powtórnym egzaminie (wideo)

Świdniccy policjanci ukarali kierowcę opla dwoma mandatami. Pierwszy był za omijanie pojazdu pod niepodniesionymi jeszcze zaporami na przejeździe kolejowym, drugi zaś za nadmierną prędkość. 26-latek będzie musiał przejść powtórny egzamin sprawdzający kwalifikacje, ponieważ przekroczył limit punktów karnych.

W miniony piątek policjanci ze świdnickiej drogówki zarejestrowali rażące naruszenia zasad ruchu drogowego przez 26-letniego kierowcę opla.

Mężczyzna na jednym z przejazdów kolejowych w rejonie Świdnika, bezpośrednio po przejeździe pociągu, ominął „slalomem” niepodniesione jeszcze zapory. Chwilę później na prostym odcinku drogi został zatrzymany przez policjantów, którzy jadąc za nim nieoznakowanym radiowozem zmierzyli mu prędkość 134 km/h na obszarze zabudowanym z ograniczeniem do 50 km/h.

Mundurowi zatrzymali kierowcy uprawnienia na trzy miesiące, zaś za przekroczenie prędkości 26-latek otrzymał mandat w wysokości 500 zł, a kolejny mandat 300 zł za wybryk na przejeździe kolejowym. Nałożone na niego punkty karne w łącznej ilości 14, spowodowały przekroczenie dopuszczalnego limitu na jego „koncie” w związku z czym będzie musiał dodatkowo przejść powtórny egzamin sprawdzający kwalifikacje, aby odzyskać uprawnienia.

(fot. wideo Policja Świdnik)

Zobacz również

22 komentarze

 1. jak w filmie bandzior ucieka 🙂

 2. ale to tak mozna jezdzic za kims i nagrywac go do woli az zbierze milion punktow? a nie jest przypadkiem, iz po pierwszym wykroczeniu powinno sie delikwenta zatrzymywac?

  gdyby to na przejezdzie jechal 100 to by byla kumulacja a tak to ewidentne żerowanie.
  Sądzilbym sie o drugi mandat.

  • W Polsce, TAK

   • A wcale że nie bo skoro popełnił wykroczenia powinni go zatrzymać a nie czekać i nagrywać żeby zarobić jeszcze parę setek do mandatu

  • Olgierd Jedlina

   Podreptałbyś do sądu z płaczem, że zostałeś ukarany? Dobre.

  • Jakoś mi go nie szkoda.

  • A można pędzić jak bezmozg 130 gdy ograniczenie jest do 50?

  • OCZYWIŚCIE ŻE NIE !!! Policjanci złamali prawo nie zatrzymując bezpośrednio po wykroczeniu !!! To tak jakby śledzili bandziora który komuś wybił zęby a drugiemu ukradł portfel ale czekali aż wyciągnie nóż i kogoś potnie bo wtedy większy wyrok zażąda pan prokurator

  • Tera najmundrzejszy @Franio komenduje,cicho tam

   @eh ,nie jechali tylko stali,a że musieli go dogonić to i drugie wykroczenie załapał.Tylko nie wiem jak mogli gostka zatrzymać po pierwszym wykroczeniu????????????????? Na torach zanim zrobił wykroczenie?????????????Tylko tumany tak myślą,ehhhhhhhhhhhhhh.

 3. Przygoda przygoda każdej chwili szkoda

  Ale cymbał, przyspieszył sobie podróż

 4. zwykły pieniacz

 5. Andrzej z nad Bystrzycy Romera

  Co za tępy burak. Na pewno nosi jeszcze pampersy bo sika nocą na prześcieradło. A kobiety nie ma Bo żadna szczucha nie chce i wyzywa się na drodze. Bardzo dobrze że to równo zostało zatrzymane.

 6. hamburk i wszystko jasne

 7. Najważniejsze że powolniakiem nie jest. Jak bez kwitów zabije się na drzewie to z pewnością znajdzie się życzliwa osoba która napisze że komentujący to chamy i buraki i nie uszanują czyjegoś cierpienia. A czy taki cham i burak szanuje życie i zdrowie innych użytkowników drogi?

 8. Tera najmundrzejszy @Franio komenduje,cicho tam

  @eh ,nie jechali tylko stali,a że musieli go dogonić to i drugie wykroczenie załapał.Tylko nie wiem jak mogli gostka zatrzymać po pierwszym wykroczeniu????????????????? Na torach zanim zrobił wykroczenie?????????????Tylko tumany tak myślą,ehhhhhhhhhhhhhh.

 9. Widac ze piszą tu „koledzy po fachu ” tego biedaczka ,który został tak okrutnie ukarany przez niedobrych policjantów .Żeby nie zatrzymać biedaczka ,zanim się rozpędził do tych 130 km i czekac na kumulację ,no co za ludzie ,zero współczucia i zrozumienia że się komuś spieszy

 10. Powinni go zatrzymać zaraz za przejazdem ,a najlepiej jeszcze zanim ruszył ,powinni mrugnąć mu światłami i włożyć czapki policyjne zeby wiedzial ze zanim jadą ,to wtedy na pewno by nie łamał przepisów .Co za typy wredne

 11. Takiego balwana nie zal, dobrze się stalo bo osoba z takimi nawykami i intelektem w przyszłości mogla by spowodowac poważny wypadek

 12. No przejazd to tak,a na tej drodze same krzaki i komu tam przeszkadza te 130 ,rozumu trzeba tam i 150 mozna bo pola,domu koło jezdni NIE,szkoła Nie swiatła NIE to kij ch…. chodzi? Ludzie wy nie myslicie jesteście baranami ,ograniczeni bezmyslnie przepisami jakiegoś idioty.

 13. Co racja to racja. Same bezmózgi. Dobrze że tan z audi pod Chełmem był myślący i poszedł na czołówkę z ciężarówką to przynajmniej zabił tylko siebie. Szybciej jeździć powolniaki! Teraz drzewa powycinane ,airbagi, abesy , eseresy i inne tegesy, yanosika włączyc i można cisnąć . Nic się nie bójta nic wam nie będzie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8658zł -1.45%
  • GBP 4.956zł -1.9%
  • EUR 4.5268zł -1.23%
  • CHF 4.1878zł -1.46%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Pokazy sprzętu budowlanego, technik wykończeniowych i wielu innych odbędą się w Lublinie
  Warsztaty międzypokoleniowe w ramach tegorocznej Nocy Kultury. Ruszyły zapisy uczestników
  Eco Piknik nad Zalewem Zemborzyckim. Wspólne działania na rzecz przyrody i nagrody dla uczestników
  Zaproszenie na 100-lecie OSP w Ostrowie Lubelskim
  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości