Poniedziałek, 17 czerwca 202417/06/2024
690 680 960
690 680 960

Przechodziła na drugą stronę ulicy, wjechał w nią kierowca renaulta. Starsza kobieta trafiła do szpitala (foto)

Oboje mieli zielone, jednak to kierowca renaulta nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która znajdowała się na przejściu. Potrącona kobieta trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w środę około godziny 12:30 na ul. Krańcowej w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Pogodną potrącona została kobieta. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący renaultem mężczyzna poruszał się ul. Pogodną od strony ul. Grabskiego. Wykonywał manewr skrętu w lewo, w ul. Krańcową w kierunku Drogi Męczenników Majdanka. Wjechał jednak w przechodzącą przez przejście dla pieszych starszą kobietę.

Poszkodowana została przetransportowana do szpitala. policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku. Nie ma już utrudnień w ruchu.

(fot. nadesłane – Magdalena)

Autor: redakcja

14 komentarzy

 1. Dziecko, starzec, dziecko, starzec, dziecko, starzec…
  Dziwne, że tylko oni naczytali się głupot o pierwszeństwie.

 2. Zastanawiam się jakim dzbanem trzeba być, żeby pisać takie głupoty. To miało być śmieszne ?

 3. Jeśli to to skrzyżowanie o którym myślę to tam są światła. To wychodzą mi trzy opcje.

  1. Sygnalizacja nie działała.
  2. Staruszka weszła na czerwonym.
  3. Staruszka weszła mająca zielone, ale z racji wielu poruszała się na tyle wolno, że nie zdążyła pokonać całego przejścia i została potrącona przez samochód, którego kierowca zwrócił uwagę wyłącznie na zielone światło a nie na obecność pieszej.

  • Przeczytaj jeszcze raz…

   • I co z tego, że przeczyta kilka razy?
    Jeśli nie potrafił zrozumieć na spokojnie za pierwszym razem to jak zachowa się na tym skrzyżowaniu będąc za kierownicą?
    Kolejny wypadek?

  • Czytałem od tego co pod zdjęciem, ale po prawdzie to trzecią możliwość można było założyć w ciemno.

 4. Najlepiej babkom i dziadkom w domu siedzieć,a nie dwukółka w łapę i od biedry do biedry cały dzień.Piorun wie za czym.

 5. Ostatni sprawiedliwy

  Trzeba patrzeć gdzie się jedzie litości przecież mu nie wbiegła a jak to jakiś bilciarz czy coś czy zwykły Janusz to w telefonie dłubał pewnie jeszcze

 6. Pani miała zielone i auto miało zielone, tylko auto skręcając przejeżdżało przez przejście, po którym szła piesza. Auto powinno ustąpić pierwszenstwa Pani na przejściu. Wina kierowcy a nie pieszej.

 7. Skoro oboje mieli zielone, to trzeba poprawić sygnalizację. Proste i genialne.

 8. ,aa,boKrzycho.paPj

  A to właśnie tak to jest , że jak kierowca ma zielone to jedzie i tyle, a lepiej jest spojrzeć na przejście z uwagą,bo co z pośpiechu ,jak za potrącenie pieszego można stracić prawo jazdy,bo odwoływanie się do poszanowania życia i zdrowia nie ma sensu,

 9. Płakać się chce, czytając komentarze.
  Nie przyszło wam do głowy, że chodziło o zieloną strzałkę?
  Mam nadzieję, że nie macie prawa jazdy 🙁

 10. Tam nie ma zielonej strzałki. Zielone jest do jazdy na wprost a jak się skręca w lewo w ul. Krańcową to należy ustąpić pojazdom jadącym z naprzeciwka na wprost oraz pieszym, którzy tak jak pojazdy mają również zielone światło. To nie jest błąd świateł tylko proste zasady ruchu drogowego, do których kierowca się nie zastosował.